Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie produktów od Jet Brainsa. Jak sobie siedzę na #jdg i pracuję na zasadach b2b to obowiązuje mnie licencja "for individual use" czy już bardziej "for Organizations"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak samo teraz jakbym pracował u Janusza na UoP i Janusz by mi nie udostępniał żadnego oprogramowania i chciałbym koniecznie używać JetBrainsowego edytora to co wtedy?

Wiem, że można jechać na trialu i co 30 dni odnawiać, ale to nie dla mnie.

#programowanie #programista15k #jetbrains
  • 4
@korposzczurec: individual. Nawet wymieniłem na ten temat parę maili z Jetbrainsem. W skrócie możesz instalować i użyć swojej licencji na kompie, który daje Ci firma, pod warunkiem, że jesteś jedynym użytkownikiem tego kompa. Jak odchodziłem z poprzedniej firmy to po prostu na kompie, który mi dali zdeaktywowałem licencję i problem solved.

Warto w takim przypadku mieć podkładkę - napisz maila do Jetbrains, opisz sytuację, odpowiedzą. Ich support dość sprawnie działa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@korposzczurec: oni nawet mają to gdzieś w FAQ, individual jest na imię i nazwisko i tylko ta osoba może używać. Ta droższa jest z nazwą firmy i każdy pracownik może jej używać. I można spokojnie individual wziąć na fakturę czy to u nich czy u polskiego resellera