Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Aragon368: tak, na kamieniu. Piekę w maksymalnej temperaturze pieca, tj. troche więcej niż 250, 2 stopniowe pieczenie. Najpierw sam placek z sosem pomidorowym, później wyciagam spód z piekarnika, daję dodatki i znowu do piekarnika. Sos pomidorowy to pomidory z puszki ( całe, z mutti), oliwa z oliwek, sól i bazylią.
@Cernel: to teraz zapytam cie o ciasto, ile drozdzy #!$%@?, ze na 2 razy pieczesz i boardy sa puszyste? Bo ja pieke na kamieniu, tez maks temp. pieca (275), ale na termoobiegu, obracam pizze łopatą, tak jak w robocie uczyli (tylko, że w robocie piec opalany drewnem, to bez porownania). A, no i moja nie wyglada tak spektakularnie, bo klepie małe boardy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Cernel: na starter pizzy poszedł 2.5 grama drożdży. Potem 1h w temperaturze pokojowej, później 16h w lodówce. Następnie, reszta mąki, wyrabianie i 2h rośnięcia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cernel: jak se tak patrze na fote, to wyklepujesz w zwykłej mące, spróbuj w semolinie, zupełnie inny smak i jest taka, że o ja #!$%@?
@Aragon368:

@Cernel: proszę nie odpisywac. To jest taktyk z cytatem, abym nie musiał długo szukać.