Wpis z mikrobloga

Mirki, nie wiem jak udrożnić odpływ w brodziku w prysznicu.

Mam tam coś na kształt grzybka/kołnierza. Jak wkładam do środka palec to z każdej strony jest to zamknięte. Woda odpływa więc tak jakby do góry na zasadzie wyrównywania poziomów (jak w toalecie).

Sęk w tym, że całość jest zabudowana i nie mam jak się do tego dostać.
Potrzebuję to przeczyścić a takiej sytuacji kret itp nie ma racji bytu bo po prostu sypię go do tego pojemniczka (jak się domyślam - na włosy itp).

Kiedyś woda odpływała znacznie żwawiej. Jak to zrobić?

#budownictwo #prysznic #odplyw
zielony_wiatr - Mirki, nie wiem jak udrożnić odpływ w brodziku w prysznicu.

Mam ta...

źródło: comment_161104708161dOPwIW6E2u3z4J9xNPd1.jpg

Pobierz
  • 19
@zielony_wiatr: o, mam ten sam problem xD W budowlanych widziałem giętkie, plastikowe pręciki do grzebania w tym, zapewne się w coś takiego wyposażę zobaczyć jak to działa.

Doraźnie przyłożyłem słuchawkę od prysznica i puściłem kilkukrotnie cienki strumień wody pod największym ciśnieniem, udało się udrożnić
@zielony_wiatr: jak nasypiesz kreta do tego jak to mówisz - pojemniczka, a potem dolejesz wody, to roztwór kreta (chociaż nie taki stężony) poleci dalej, może doraźnie pomoże ten sposób? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@paki82: XD nie wcale, kiedyś chciałem metalową szczotkę od psa wyczyścić, zalałem kretem wypaliło wszystkie kudły w kilka sekund.

@zielony_wiatr: Bierzesz kreta, gotujesz 2l wrzątku, wlewasz litr do dziury, tak żeby wszędzie była gorąca woda, wsypujesz 300-400 gram kreta i zalewasz to litrem, zamykasz drzwi i się oddalasz, daję rękę że Ci to wszystko udrożni. Wiem bo mam tak samo, woda już w ogóle nie spływała robiłem taką operację nie