Wpis z mikrobloga

@walenty-merkel: Nie jest normalny, bo nawet nie jest porządnie znormalizowany. Appka, którą da radę skompilować na ubuntu, nie skompilujesz od tak na redhacie, bo trzeba dostosować. Różnice systemd/initd, wersjach kernela co przekłada się na różnice w ABI/API itd. itp.
@RobertKowalski typie mi słuchawki lepiej działają niż na wingównie, bo wingówno ma jakieś #!$%@? sterowniki i na 100% jest za cicho, a niedawno ktoś tu na tagu odpalił youtube z filmikiem w 1440p 60fps na kompie z 512mb ram, co na applu czy win jest nie do pomyślenia. Na większości dystrybucji wszystko działa bez instalowania niczego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kotlet_2137_schabowy: fajnie, ale on jest nikim z perspektywy statystyki. Twoje argumenty też mają charakter anegdotyczny bo tysiące osób ma problemy z dźwiękiem pod linuksem i to na normalnych, popularnych konfiguracjach co jest bolesne dla każdego użytkownika i dla środowiska, które ma w #!$%@? takich zakrzywiających rzeczywistość fanbojów.

PS pewnie masz wadliwy sprzęt, że na windows cicho ci gra (albo po prostu nie potrafisz go skonfigurować), bo zgaduję że "poprawna głośność" to
@sidhellfire dwie karty dźwiękowe, na obu na 100% głośności masz może 10% z tego jakby poprawnie działała. I co śmieszne, to czasami działa normalnie, czasami działa nie normalnie zależy jakiego masz farta. Teraz akurat mam dobrze, ale przez ostatni tydzień miałem źle, aktualizacja karty dźwiękowej jest niemożliwa bo "jest najnowsza wersja sterowników karty dźwiękowej". Na linuxie nigdy nie miałem takiego problemu.

Linux dlatego jest dobry, ponieważ jest dla każdego/prawie każdego i nawet