Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
IT to najbardziej przewalony rynek w Polsce. Wymagania na juniora/staż z kosmosu a chcą żebyś pracował za miskę ryżu. Skończył Pan studia z 4,5 na jednej z lepszych polskich uczelni ale nie ma Pan własnych projektów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przykro mi weźmiemy Saszę z Ukrainy bądź Volodymira z Białorusi bo zgodzi się pracować za darmo a dodatkowo zrobi nam dobrze xD. Dodatkowo przeświadczenie że skoro jesteś programistą to musisz to robić z pasji a nie dla hajsu. A najlepsze, że na rozmowach o dokształcaniu pouczają mnie laski z HR-u których głównym osiągnięciem jest język hiszpański i francuz w gumie na Erasmusie. Jak to powiedział pewien Pan ,,Szkoda strzępić ryja"
#programowanie #pracait #bezrobocie #naukaprogramowania #pracbaza #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #600d9fa47298ba000a3b4d1c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 87
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nNe wiem, ostatnio zmieniałem pracę w IT. Pierwsze dwie rekrutacje i od razu oferta, przy czym ofertę dostałem z jednej z tych "lepszych" firm, gdzie mają bardzo dużą ilość chętnych. Po prostu jesteś za słaby, aby wejść do branży i to tyle. Nie ma tutaj usprawiedliwienia, chociaż to pewnie troll.
  • Odpowiedz
@Szachu: Od paru lat jest tak samo i nie, nie jest to prawda, że ofert nie ma. W tym roku wzięli u mnie dwóch stażystów do teamu obok, a planowali jednego, więc nadal staże są otwarte. Możesz iść do comarchu, nie jest to zły wybór na początek. To nie jest argument, że nie ma ofert, ofert nie ma od kilku lat. Nie trzeba być autystą żeby otrzymać robotę, ale trzeba myśleć
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: brawo, odkryłeś główną zasadę rynku pracy: doświadczenie >> wszystko innie

uświadomię cię na przyszłość: choćbyś miał 5 fakultetów i wszystkie możliwe certyfikaty oraz powiedzmy 3 mc doświadczenia to i tak przegrasz z gościem bez wykształcenia z 2 letnim doświadczeniem. Bo wszyscy mają w dupie twoje studia i inne historie bez poparcia w faktach (doświadczeniu)

to, że ludzie nabierali się na studia te 10-20 lat temu jeszcze rozumiem - trudno było
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Idąc na staż albo stanowisko juniorskie - posiadanie studiów nie uprawnia do przeskoczenia entry level, a odnoszę wrażenie że takie są twoje wymagania

Ewentualnie mając własne projekty, natomiast uważam to za zbedne tracenie czas - będziesz siedzial 2 tyg nad czymś co senior pomógłby ci zrobić w 5 min

A i w realnym świecie nikogo nie obchodzi czy na studiach miałeś 5 i stypendium za wyniki czasu wyproszone 3.0 -
  • Odpowiedz
@ciachostko: Jakby OP miał to na pewno by go wzięli do pracy, to wie kazdy pracujący w IT

Inna kwestia, czy umiejętności typu robienie projektu w C, gdzie w nowoczesnym programowaniu to samo robi się, przy użyciu biblioteki, jedną linijką w Pythonie, ma wartość na entry level. Moim zdaniem nie ma, a w toku pracy i tak się sam nauczysz i zrozumiesz co się dzieje pod spodem
  • Odpowiedz
@kaaban:

Ewentualnie mając własne projekty, natomiast uważam to za zbedne tracenie czas - będziesz siedzial 2 tyg nad czymś co senior pomógłby ci zrobić w 5 min


Czyli? Mieć portfolio czy nie mieć?
  • Odpowiedz
OstryRogal: Jestem w IT od 12 lat i ostatnio usłyszałem, że człowiek z Ukrainy jest ileś tam razy tańszy ode mnie i ileś tam razy szybszy (rzeczywiście był znacznie szybszy). Mnie się pozbyli. Sugeruję przyjrzeć się sobie i poprawić/stworzyć portfolio.

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak ktoś idzie na studia tylko po to, żeby zaraz po nich dużo zarabiać, to nie dziwię się, że mu nie wychodzi. Będąc rekruterem, gdybym wyczuł, że ktoś idzie pracować dla pieniędzy, to skreśliłbym go niezależnia od doświadczenia czy oczekiwań finansowych. To nie są lata 90....
  • Odpowiedz