Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
IT to najbardziej przewalony rynek w Polsce. Wymagania na juniora/staż z kosmosu a chcą żebyś pracował za miskę ryżu. Skończył Pan studia z 4,5 na jednej z lepszych polskich uczelni ale nie ma Pan własnych projektów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przykro mi weźmiemy Saszę z Ukrainy bądź Volodymira z Białorusi bo zgodzi się pracować za darmo a dodatkowo zrobi nam dobrze xD. Dodatkowo przeświadczenie że skoro jesteś programistą to musisz to robić z pasji a nie dla hajsu. A najlepsze, że na rozmowach o dokształcaniu pouczają mnie laski z HR-u których głównym osiągnięciem jest język hiszpański i francuz w gumie na Erasmusie. Jak to powiedział pewien Pan ,,Szkoda strzępić ryja"
#programowanie #pracait #bezrobocie #naukaprogramowania #pracbaza #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #600d9fa47298ba000a3b4d1c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 87
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Przypomnę tylko, że najlepsza uczelnia w Polsce (UW) jest gdzieś w okolicy 500 miejsca na liście Szanghajskiej (światowy ranking uczelni). Czyli skończenie „jednej z lepszych uczelni” w praktyce znaczy tyle co nic, bo konkurencja w programowaniu jest praktycznie światowa.
  • Odpowiedz
OP: @Szachu: Szukam pracy po całej Polsce. Nie mam problemu ze zmianą miejsca zamieszkania. Od lutego zaczynam magisterkę może po niej znajdę pracę. A i 4,5 to ocena ze studiów a nie okres w jakim je robiłem. A i nie jestem z Łodzi - ta rekruterka IT sądząc po profilu jest z Łodzi.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
Które łódzkie korpo reprezentujesz żebym wiedział jakie omijać

Problem w tym, że różne i nie tylko w Łodzi :)

Poza tym na rozmowach można udawać zupełnie inną osobę. Szok. Oni tego nie sprawdzają.

@AnonimoweMirkoWyznania: no właśnie sęk w tym, że sprawdzamy ^^
Powodzenia
  • Odpowiedz
HR nie jest alfą i omegą w firmie.


@AnonimoweMirkoWyznania: zadaniem HRu jest "znanie się" na ludziach i tylko tyle. Jedna rzecz do ogarnięcia jest zdecydowanie w możliwościach człowieka. Oczywiście, że z ludźmi, którzy nawet wykrywacz kłamstw oszukają nie zdziałamy cudów, ale właśnie od tego jest okres próbny, a w najgorszym wypadku wypowiedzenie umowy.
Mimo wszystko staramy się wyłapywać wszystkie przejawy arogancji i pogardy wobec drugiego człowieka, bo jak wspomniałam wyżej -
  • Odpowiedz
SzklanyNiebieskipasek: W IT jest przewalone. Wystarczy popatrzeć co się zmieniło przez ostatnie 20 lat.
SPRZĘT - Firmy serwisowe których właściciele obnosili się bogactwem już nie istnieją. Firmy zajmujące się centralami i sieciami też już mają coraz gorzej. Sprzedaż składaków upadła. Nawet nie ma czegoś takiego jak konfigurowanie lokalnych małych serwerów.
PROGRAMOWANIE - Co tydzień nowy framework JS ;) Co roku nowe hipsterowskie technologie, których należy się uczyć. Spędzasz 2-3 lata dokształcając
  • Odpowiedz