Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
IT to najbardziej przewalony rynek w Polsce. Wymagania na juniora/staż z kosmosu a chcą żebyś pracował za miskę ryżu. Skończył Pan studia z 4,5 na jednej z lepszych polskich uczelni ale nie ma Pan własnych projektów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przykro mi weźmiemy Saszę z Ukrainy bądź Volodymira z Białorusi bo zgodzi się pracować za darmo a dodatkowo zrobi nam dobrze xD. Dodatkowo przeświadczenie że skoro jesteś programistą to musisz to robić z pasji a nie dla hajsu. A najlepsze, że na rozmowach o dokształcaniu pouczają mnie laski z HR-u których głównym osiągnięciem jest język hiszpański i francuz w gumie na Erasmusie. Jak to powiedział pewien Pan ,,Szkoda strzępić ryja"
#programowanie #pracait #bezrobocie #naukaprogramowania #pracbaza #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #600d9fa47298ba000a3b4d1c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 87
@AnonimoweMirkoWyznania:

IT to najbardziej przewalony rynek w Polsce.


Dobry żart. Widać kandydat z poczuciem humoru. +1

Wymagania na juniora/staż z kosmosu a chcą żebyś pracował za miskę ryżu.


Zależne od miejsca pracy.

Skończył Pan studia z 4,5 na jednej z lepszych polskich uczelni


Wybujałe ego i mylne przeświadczenie o własnej wartości. -1

ale nie ma Pan własnych projektów


3,5 roku życia zmarnowane na studiach i 0 poparcia tego w realnym doświadczeniu.
OP: @NickciN
Normalnie poprzez rozmowę techniczną, test lub zadanie z algorytmami. Równie dobrze mogę sklonować czyjś projekt zamienić parę linijek i zrobić code review.
@Zelber
Czyli dla Ciebie studia nie równają się umiejętnościom no to chyba styki Ci się spaliły.
@penimi
To przekaż koleżankom z Ukry, że tanio się sprzedają na Roksie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
OP: @Zelber
Widać uraziłem twoje ego bo pewnie ich nie ukończyłeś a pracę masz po znajomości. Ale cóż takie standardy polskiego rynku. Na pewno lepsze umiejętności ode mnie ma ktoś po kursach internetowych ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak btw to po co jest według ciebie instytucja studiów ?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania:

Widać uraziłem twoje ego bo pewnie ich nie ukończyłeś

Jeszcze jak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a pracę masz po znajomości.

Jeszcze lepiej, obecnie własny startup, więc sam ją sobie dałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na pewno lepsze umiejętności ode mnie ma ktoś po kursach internetowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeżeli były to kursy, które wymagały czegoś więcej niż
@AnonimoweMirkoWyznania: A ja kieruje software housem i na rynku dramat w tej technologii co szukamy xD każdy wymagania 15k netto a ledwo co rozwiązują zadania rekrutacyjne. Do tego w CV angielski C1 a dukają gorzej jak ja gdy byłem gimbusem. Zero swoich projektów, zero opensourcowych projektów, githuby puste. Ludzie wydmuszki z wielkimi wymaganiami. Tak to widzę ja. Nie mówię ze nikogo się nie da znaleźć bo znajdujemy ale obecnie jakiś słaby
@grap32: No wiem niestety, ale żeby już nie marudzić mamy na pokładzie super ludzi którzy pracują za adekwatne stawki. I każdy jest zadowolony.

@Bartekxyz: Railsy. Wbrew pozorom wcale tak dużo dobrych ludzi na rynku nie ma. Mam wrażenie ze teraz jest naprawdę ciężko. Rok temu szło o wiele lepiej.