Wpis z mikrobloga

Czasami wyobrażam sobie, że jestem dzieckiem, które urodziło się w normalnym kraju. Rodzice mówią idź sobie zarób w wakacje i wydaj na co chcesz (miałem tak w gimnazjum na warzywach i w liceum w maku). Zarabiam najniższą i mogę sobie za to kupić wymarzoną konsolę, najnowszy telefon z jabłuszkiem, zatankować swojego volkswagena do pełna i jechać do kumpli na whiskey z pepsi, jeszcze na coś zostanie. A w kraju dykty za najniższą dzieciak sobie nawet konsoli nie kupi. Gdybym tylko się tam urodził :c Może jeszcze kiedyś wyjadę ale już inne lata i stabilizacja u nas.
#emigracja #dobrobyt #zalesie #niemcy #polska #podatekcukrowy
MrArdzi - Czasami wyobrażam sobie, że jestem dzieckiem, które urodziło się w normalny...

źródło: comment_1612693986fcNszZbeSZqpB4O96jWgtI.jpg

Pobierz
  • 209
@PierwszyPuchacz: Wiem tyle, mój kolega skończył tylko podstawówkę, miał bardzo ciężko w domu- rodzice alkoholicy (sam widziałem co się działo), uciekł jak tylko skończył 18 lat, pracuje na magazynie, jego dziewczyna w maku, najniższe stawki. Utrzymują się, wynajmują mieszkanie, ma w miarę sprawne autko, nigdy mu nie brakuje do pierwszego. Spróbujmy tak przeżyć u nas za dwie najniższe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 243
@MrArdzi: no ok, ale zwroc uwage ze na swiecie zaraz bedzie 10mld ludzi tych dobrze zyjacych jest zdecydowana mniejszosc. 75 lat temu mogles sie przejsc po pustyni w miejscu gdzie byla warszawa a po naszych ziemiach jechały kilkumilionowe zagony pancerne najpierw na wschod pozniej na zachod. 30 lat temu zrzucilismy sowiete z karku ktory siedzial tu ze swoim zgnilym mirem i cignal nas za noge do dolu. Zawsze moze byc lepiej
@billy0o: Ależ oczywiście, podam na przykładzie kolegi mieszkającego tam. Nie porównujmy z Berlinem bo to jak u nas Warszawa tylko zwykłe miasto gdzie pracuje. Wynajem 2 pokojowe 500€ z warmem, ze wszystkimi opłatami ok 600, Domowe obiady można znaleźć na mieście za 7 euro, kebsa za 3-4. Bez ubezpieczenia lekarz bierze 50€ za wizytę, 50 za USG, około 100-200 za usługę, gdzie musi coś wykonać- czyli tak jak u nas teraz