Wpis z mikrobloga

Jestem trochę zielony w temacie, więc nie wiem czy dobrze myślę. Otóż potrzebuje podłączyć 3 komputery na wyższym piętrze kablem do Internetu. Router mam na dole, i też nie chce ciągnąc 3 kabli na górę. Chcę to jakoś rozdzielić już na górze. Nie potrzebuje tam Wi-Fi, więc stąd moje pytanie co musze kupić? Router, czy sam switch wystarczy? Z tego co rozumiem to switch powinien wystarczyć? Ciągnę jeden kabel z rutera do switcha, i stamtąd 3 osobne kable do Pctów? Jeśli tak to jaki polecacie kupić? Żeby ogarnął sieć 300mb.
#internet #sieci #kiciochpyta
  • 5
Czym niby będzie się różnić to cisco od najtańszego tp-linka (tym bardziej kiedy mowa o niezarządzalnym switch'u)


@WTFAGH: tym że miałem tego tp-linka o którym piszesz i mi padł po roku działania, może nie fart, ale nie chce polecać czegoś co jest tak proste, a padło tak szybko
@d1sconn3cted: Mam parę urządzeń tp-linka w tym właśnie TL-SG1005D i wszystko bezproblemowo działa. Słyszałem że to głównie zasilacze w tp-link'ach potrafią przestać poprawnie działać więc może to było przyczyną jego awarii w twoim przypadku. Tak czy siak do tego co potrzebuje @arkus98 wystarczy 5 gigabitowych portów za kilkadziesiąt złotych.