Wpis z mikrobloga

@Pole_ohne_Kohle: do płyty podłącza się 3 fazy ale użytkowane są tylko 2,do tego neutralny i PE zolto-zielony. U ciebie wyglada na to ze nawet nie podlaczasz 3 a tylko 2. Podłączasz czarny i brązowy jako fazy, a zoltozielony to PE i niebieski jako 0. No ale lepiej to niech elektryk jakis podlaczy jak za bardzo nie ogarniasz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aligejtor: no jeśli tu chodzi o coś więcej niż odpowiednie połączenie ze sobą przewodów to zawołam elektryka, ale trochę mi szkoda płacić za to 50 albo 100€ I jeszcze czekać niewiadomo ile na fachowca.
@Pole_ohne_Kohle: ooo no to tak jak napisal melba; masz instalacje jednofazowa 3 przewody: niebieski jako 0, pe zoltozielony i faza czarna/brazowa. Mozna tez podlaczyc plyte indukcyjne na 1 faze ale to jest mniejsza moc. Wez model poszukaj czy cos i instrukcje podlaczania plyty jak w zestawie nie masz nic. 2 opcje bylyby: albo podlaczasz normalnie i omijasz brazowy/ czarny jeden, albo je ze soba laczysz i podlaczasz ten swoj brazowy do
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aligejtor: no właśnie jutro podłącze w ten drugi sposób jak mi przyjdzie zaciskarka. Znalazłem w necie polską wersję instrukcji i w niej było jak podłączyć. W niemieckiej, którą dostałem z płytą nie było nic, bo tu by każdy wezwał fachowca ( ͡° ͜ʖ ͡°)