Wpis z mikrobloga

Ostatnio chodzi za mną pewien pomysł, ciekawi mnie co o tym sądzicie Mireczki.

Mianowicie chciałabym założyć na Instagramie kanał popularyzujący naukę z zakresu podatków, prawa pracy i generalnie niezbędnej moim zdaniem wiedzy na tematy ekonomiczne, które powinien wiedzieć każdy. Treści byłyby tlumaczone w przystępny sposób tak aby każdy zrozumiał.

Jeżeli chodzi o mnie to jestem studentką rachunkowości, sama cały czas się uczę, ale przeraża mnie ten brak wiedzy w tym zakresie u młodych Polaków. Wiem, że Wykopki są trochę bardziej zorientowane, bo wiele z was coś tam czyta, inwestuje natomiast na przedmiocie w szkole średniej zwanym podstawy przedsiębiorczości licbaza nie słyszała nawet o tym co jest deklaracja PIT.
Mój chłopak ostatnio się mnie zapytał w sumie po co się rozlicza PIT i dlaczego nie robi tego pracodawca xD
Inna koleżanka była świecie przekonana, że dostanie emeryturę z ZUS, bo przecież przysyłają jej świstki.

Z edukacją ekonomiczną jest jak z edukacją seksualną - nie ma jej albo jest bardzo zła. A że odnośnie tej drugiej ostatnio bardzo dużo się mówi, jest trochę kont na Instagramie, które poświęcają jej uwagę to idąc trendem popularyzowania potrzebnej wiedzy chciałabym się zająć tą pierwszą.

Co o tym sądzicie? Ma to sens? Da się w ogóle przyciągnąć do tego ludzi? A może już są takie konta, a ja o tym nie wiem? xD

Dla mnie samej jako początkującej specjalistki z finansów i rachunkowości też byłaby to okazja, żeby się jakoś dokształcać.

#ekonomia #podatki #instagram #socialmedia #edukacja #szkola #gownowpis #kiciochpyta
  • 146
@martwykotek: Może to trochę śmieszne, ale jestem tutaj długo i nawet jeżeli widzę niewiedzę to dostrzegam chociaż zainteresowanie jakimś tematem z tego obszaru. Raczej #4konserwy i kuce wiedzą czym jest progresja podatkowa. A taka młoda, wyśmiewana tutaj "Julka" niestety nie. Za to zastanawia się dlaczego nie można dodrukować pieniądza i pomóc ubogim, bo nie rozumie takich zagadnień. Nikt jej tego nie wytłumaczył tak aby zrozumiała. I ja ich za to nie
@Matricaria: Nie wiem, czy IG to taki dobry pomysł. Oczywiście, kierowanie takiego contentu do młodych ludzi to jak najbardziej na plus, ale czy akurat ci z IG to łykną, to po pierwsze? Tam się wchodzi w konkretnym celu, ale nie żeby poczytać o podatkach xD Po drugie, jak tu się z tym wybić? Przecież na tagach to utopie zalane ilością innej treści. Chyba rzeczywiście trzeba będzie rozważyć te push up'y :D.
@Matricaria: To jest świetny pomysł, powstaje coraz więcej podcastów o podatkach, ekonomii czy biznesie.
Tak jak napisało kilka osób przede mną, czy będąc na pierwszym stopniu FiR jesteś w stanie przedstawiać tak szeroki zakres wiedzy?