Wpis z mikrobloga

Przeglądając mirko dziś rano trafiłem na wpis, w którym rozmawiano o rozwodach. Padło tam stwierdzenie, że kobiety częściej inicjują rozwody. Sprawdziłem i faktycznie, to prawda. W dodatku jak się tak zastanowię, to dowody anegdotyczne, potwierdzone przez Instytut Danych z Dupy, z mojego otoczenia to potwierdzają - rozwód moich rodziców przebiegł z inicjatywy mamy, moja dziewczyna ze mną zerwała, wśród moich znajomych na wszystkie rozstania tylko jedno odbyło się z woli chłopaka.

Jak myślicie, z czego to wynika? Zapraszam do dyskusji. Poniżej moje przemyślenia na ten temat.

- kobiety wiedzą, że mają średnio większą wartość na rynku matrymonialnym i na pewno znajdą sobie nowego, lepszego partnera, więc mniej się wahają przed decyzją o rozstaniu

- wiążące się z powyższym, kobiety średnio są młodszą stroną związku, więc kiedy ich partner zaczyna "dziadzieć" to wiedzą, że mogą poszukać sobie kogoś, kto zapewni im trochę atrakcji i będzie atrakcyjniejszy

- Rzadziej niż mężczyźni kobiety kochają romantycznie za sam fakt bycia, a podchodzą do związków częściej pragmatycznie, czyli oczekują konkretów, które ten związek ma im zapewnić (małżeństwo dające bezpieczeństwo finansowe itd.), naukowo udowodnione jest, że kobiety zwracają większą uwagę na status społeczny, majątek, fizyczność (duży wzrost, muskularna budowa, zadbanie) i kiedy facet przestaje z biegiem czasu mieć cechy za które kobieta z nim była to przestaje do niego czuć cokolwiek i zmienia gałąź bez sentymentów

- kobiety są nieco bardziej "stadne" od mężczyzn, częściej ulegają namowom i presji środowiska oraz porównują swoje życie do życia koleżanek, które mają takich i takich partnerów albo jeżdżą na wakacje na Malediwy a ona tylko do Grecji, bo nie mają takiego majątku jak jej znajomi

- ogólnie większe wymagania co do partnera z uwagi na sytuację na rynku randkowym, przez co mogą przebierać w opcjach bardziej niż przeciętny facet i mogą zmieniać partnerów w celu utrzymania wygodnego życia lub zmiany jakiejkolwiek pierdoły która im nie pasuje u partnera, ergo faceci częściej akceptują niedoskonałości różowych przez mniejszy wybór i inny sposób kochania

- częściej są podrywane niż faceci, więc kręcący się przy niej atrakcyjniejszy koleś od obecnego partnera może skłaniać bardziej do rozstania i spróbowania z nowym gościem

#zwiazki #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #rozstanie #rozwod #przemyslenia #rozowepaski #niebieskiepaski #tinder #badoo
  • 11
@Stulejman_Beznadziejny: W momencie gdy mowimy o rozwodzie, to kobieta już takiej wartości na rynku nie ma.

Paradoksalnie to rozwodnik, o ile ma zasoby, może liczyć na młode dupy.

Dlaczego kobiety inicjują?
Zależy od powodu.

- przemoc, alkohol itp.
Tutaj nie ma wątpliwości dlaczego.

- inny partner/partnerka
Kobiety będą CZĘŚCIEJ zainteresowane zbudowaniem pełnego związku, w przypadku mężczyzn mozna podejrzewać ze częściej będą zainteresowani "dupą na boku"

- zdrada partnera
Przyznam że nie
@Nowelizacja: Ale np. 'niezgodność charakterów' to taki ogólnik dla rozejmu, który oficjalnie można wpisać. A to, co przyczyniło się do tego, może mieć różne przyczyny jak np te, które wypisał op. Kobieta jest niezadowolona z tego, że jedzie do Grecji, a nie na Malediwy i zaczyna robić jazdy, wjeżdża na psyche faceta, że za mało się stara czy coś podobnego, facet się #!$%@?, problem narasta i cyk 'niezgodnośc charakterów'