Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1267
Właśnie dostałem maila w korpo że z okazji Dnia Kobiet różowe będą tego dnia kończyć pracę po 4h xDDD Równość motzno. Ciekawe czy na dzień mężczyzny coś będzie bo jest on tak celebrowany że nawet nie pamiętam kiedy wypada.
Dodam tylko że jest to takie mocno światowe korpo gdzie nawet były szkolenia nt równości, rasizmu, seksizmu itd ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazlewactwa #bekazpodludzi #heheszki #korposwiat
  • 69
  • Odpowiedz
@Zales360: Zauważyłem, że dla wielu osób równouprawnienie jest spoko tylko wtedy kiedy to ja mam z tego korzyść. Przeszkadza komuś te 4h? To samo przed świętami - ja bym się cieszył gdyby żona wróciła 4h wcześniej i zaczęła gotować zanim oboje będziemy w domu. W Polsce wiele zawodów dalej jest gorzej opłacanych jeśli chodzi o kobiety więc wszystko się wyrówna. A tak będzie równouprawnienie na zasadzie - to wszyscy pracujcie do
  • Odpowiedz
@Zales360: Wez porusz temat wsrod kolegow (a oni ze swoimi kolegami) i napiszcie mejla, ze spodziewacie sie rowniez pracowac w dzien mezczyzn 4 godziny, w koncu rownosc, nie? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Właśnie mi przypomniałeś jak w starej pracy kobiety miały skrócony czas pracy w ostatni dzień roboczy przed Wielkanocą i Świętami Bożego Narodzenia, bo "muszą przygotować potrawy na święta" xD


@melepete: O ile faktycznie te potrawy przygotowywały to jestem w stanie to zrozumieć.
  • Odpowiedz
@MrPr0h: " W Polsce wiele zawodów dalej jest gorzej opłacanych jeśli chodzi o kobiety więc wszystko się wyrówna." no to po co się pchać w budżetówkę? Co to za zawód fakturzystka?
  • Odpowiedz
W Polsce wiele zawodów dalej jest gorzej opłacanych jeśli chodzi o kobiety więc wszystko się wyrówna.


@MrPr0h: już dawno temu było wyjaśnione kobieta jest po prostu mniej wydajna plus ma inne przywileje wiecznie ktoś im pomaga itd.
  • Odpowiedz
@wchodzacy_w_przegryw: Dlatego te 4h w dzień kobiet to między innymi ta pomoc ;) Stąd ja bym się wcale nie spinał i mając kobiety w zespole zażartował, że może w tym czasie upieką jakieś ciasto na nasze święto. Da się to obrócić na swoją korzyść.
  • Odpowiedz
@melepete: U mnie w pracy przed koronawirusem w Wigilię i Wielki Piątek kobiety mogły wyjść po 5h (w zależności od grafiku - między 12 a 14), mężczyźni po 7h (14-16). Te dni były tak luźne od roboty, że polegały zwłaszcza na siedzeniu na dupie, firmowym opłatku, składaniu życzeń, przeglądaniu neta i kręceniu się bez celu po firmie, bo wszystkie sprawy i tak odkładano na po świętach. Sądzisz, że te 3h kobiety
  • Odpowiedz