Wpis z mikrobloga

  • 0
@renkaboga: Znalazłem te kości taniej niż 2400mhz, dlatego pytam, czy można je wsadzić. Interesuje mnie rozszerzenie pamięci taktowanie nie ma dla mnie takiego znaczenia. Kwestia czy płyta i procek ogarną te kości i tyle mnie interesuje.
@fifrak: No to będzie działać, ale i tak maks. na 2400mhz bo h110 więcej (chyba) nie weźmie. Na lepszych chipsetach (z170) mógłbyś po prostu "podkręcić" ten RAM czyli nota bene dać go tylko do tych bazowych 3000 i tyle.
Jeśli dodajesz RAMu licząc na szybsze działanie PC a nie jest to związanie z profesjonalnym użytkiem (renderowanie, itd. itp.) to problemem jest tu procesor.
@fifrak: tl;dr tak, na 99,9% RAM powinien normalnie zadziałać
w Cities Skylines dużo RAMu poza modami zżera ci też jakość tekstur, więc jak grasz na jakiś wysokich to możesz dać opcję niżej i powinno zluzować
poza tym ponownie - procesor dostaje najbardziej po dupie. Nie wiem co prawda jaką masz grafikę, ale jak 8gb ramu ujdzie, tak dwurdzeniowy Pentium dławi ci wydajność
  • 0
@XkemotX: Mam niskie ustawienia tekstur właśnie dla wydajności. Karta gtx960oc 4gb daje radę, procesor też specjalnie się nie gorączkuje. Po prostu przez ilość modów gra #!$%@? się podczas ładowania mapy. W logu widać, że jest to przez brak pamięci bo zużycie jest na poziomie 97-98%.
@fifrak: Witam.
Płyta główna posiada dwa banki pamięci typu DDR4
Chcąć rozszerzyć ilość pamięci będziesz musiał zamienić te kości które masz na inne.
Te 3000 MHz powinny być spoko.
Procesor jest z serii Kaby Lake i pozwoli na uzyskanie częstotliwości 2400MHz
Taka częstotliwość powinna się automatycznie ustawić podczas startu płyty głównej, gdy do tego nie dojdzie trzeba będzie ręcznie je ustawić na tej częstotliwości.

A tak poza tym, podając nazwę płyty
@fifrak: Hmm to jeszcze inna płyta niż ta co podlinkowałem - ma ten sam chipset i jest tego samego producenta, czyli w przypadku pamięci RAM zachowa się tak samo.
Ale jeśli chodzi o aktualizację sterowników czy BIOSu to nie wolno ci zrobić przy pomocy plików pobranych z tej strony co podlinkowałem wyżej, bo jest to inna płyta główna.
Dla porównania:
MSI H110M PRO-VD - twoja płyta główna.
MSI H110M PRO-VH -
@fifrak: Masz rację, ruszanie BIOSu jest stosunkowo niebezpiecze i nie powinno się tego robić jeśli nie wie się jak to zrobić - bo napotkany problem może oznaczać konieczność wizyty w serwisie i odlutowanie kości biosu do ręcznego programatora (ta płyta główna nie posiada opcji q-flashowania biosu i nie można tego zrobić bez jej uruchamiania)

Czasami jednak aktualizacja BIOSu wprowadza jakieś ciekawe ficzery, którymi akurat się zajmujemy lub gdy mamy jakiś problem
maniek50005 - @fifrak: Masz rację, ruszanie BIOSu jest stosunkowo niebezpiecze i nie ...

źródło: comment_1615320436DekCjUhmqj3ToQxCbh1TW5.jpg

Pobierz
  • 0
@maniek50005: A możesz mi powiedzieć czy warto w takim zestawie dopłacać do pamięci z radiatorami czy się nie opłaca taki zabieg? Obudowę mam dość dobrze wentylowaną, jeden wentylator z przodu, jeden z góry i jeden z tyłu.
@fifrak: Radiator na pamięciach ma za zadanie odbierać ciepło z kości pamięci - radiator jest konieczny gdy pamięci są wysoko taktowane - powiedzmy poniżej 2400 MHz niema to sensu i można wybrać nawet gołe pamięci.
Te 3000 raczej muszą mieć radiator, ale i tak ich na takiej częstotliwości nie puścisz z napięciem 1,35V tylko tym niższym.
Zapomniałem jakie to było, ale około 1,2V i przy tym napięciu standardowym kości się nie
@fifrak: Czytaj specyfikację płyty głównej ze strony producenta a nie ze sklepu.
BTW. to jakie pamięci pójdą na płycie zależne jest od kontrolera pamięci znajdującego się w procesorze i od chipsetu płyty głównej czy ta będzie tę prędkość ograniczać.