Wpis z mikrobloga

Wczoraj od 13 miałem silna biegunkę i wymioty, ustąpiły dopiero pol godziny temu. Jestem oszołomiony, odwodniony (co wypije wodę to mija 10 sekund i wymiotuje). W jaki. Najlepszy sposób się nawodnić, bo bolą mnie już nerki i mdleje co chwile. Wiem, ze kroplówka mogłaby postawić mnie na nogi, ale dzwoniłem do szpitala, to powiedzieli, ze takimi bzdetami się nie zajmują.

#choroby #pytanie
  • 68
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JavierDaY: a wiesz co jest przyczyną? Zatrułeś się? Miałeś już tak kiedyś? Ja mam tak raz na jakiś czas, co prawdopodobnie jest spowodowane alergią pokarmową. Z doświadczenia wiem, że dopóki nie przyszedł moment, że przestałam wymiotować nawet wodą to nawadnianie się nie miało sensu. Z reguły to max. 24 h, oczywiście warto podejmować próby, ale na boga nie 4 litry xD jak już przestaniesz tak wymiotować to koniecznie elektrolity i lekka
@JavierDaY: u mnie taki objaw był jak miałem koronawirusa. Trzymało 3 dni, pij bardzo dużo wody i staraj się przeglodzic, potem jedz lekkie rzeczy. Spodziewaj się tez walki o zbijanie albo utrzymanie temperatury ciała
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JavierDaY: rotawirusa złapałeś. Wyślij kogoś po elektrolity w proszku z apteki i smecte. Dobrze działają też napoje jak powerade i reszta podobnych. Ja jak to złapałem 3 lata temu to miałem 2 tyg wyjęte z życia. Co zjadłem to wysralem w 20min. Jedynie co dałem radę jeść bez większych problemow to takie kruche ciastka z cukrem. Smecty tyle wypiłem że polubiłem smak ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak