Wpis z mikrobloga

Witam zastanawiam się nad studiowaniem geodezji. I mam 2 pomysły, mianowicie wat (cywilny) oraz pśk. O tyle, o ile wiem jak sytuacja wygląda na watcie, to niestety nie udało mi się znaleźć informacji na temat pśk, jak przeliczyć punkty oraz jakie były progi punktowe. Tak więc czy ktoś wie gdzie znajdę taką informację? Zastanawiam się po prostu ile trzeba mieć procent na maturze. Jeśli ktoś studiuje i chce się też podzielić opinią, to z chęcią poczytam.
#geodezja #psk #studia
  • 31
  • Odpowiedz
@isrin22: dzięki za radę na pewno rozważę jeszcze jakieś opcje. Raczej od razu chciałem tylko inżyniera robić. A odnośnie kierunku to dużo jest przedmiotów bazujących na jakiejś fizyce rozszerzonej? Ja niestety nie miałem takiego rozszerzenie (matma i geografia :/).
  • Odpowiedz
@Smity: Ja mogę napisać jak było na mojej uczelni - UWM w Olsztynie.
Fizyka była tylko na pierwszym roku, jak dla mnie jeden z najtrudniejszych przedmiotów w tym roku ale to pewnie dlatego, że stan mojej wiedzy po liceum był na żenująco niskim poziomie. Jednak zdałem, więc każdy może jak się postara. Potem mieliśmy geofizykę, ale to już na magisterce. Matematyka w geodezji jest wszechobecna, ale jest tyle filmików w necie,
  • Odpowiedz
@isrin22: dzięki za info. Odnośnie tych zarobków to wydaje mi się że trochę też od szczęścia zależy. Ale fajnie, że się podzieliłeś wiedzą. Zastanawiam się też czy nie pójść na geodezję a później kontynuować to w kierunku teledetekcji i fotogrametrii. Posiadasz jakaś wiedzę na ten temat może?
  • Odpowiedz
@Smity: Niestety nie bardzo orientuje się w rynku pracy po teledetekcji, wydaje mi się to dość wąską dziedziną i raczej mało osób znajduje w tym zatrudnienie. Jedna osoba po moich studiach robi naloty dronami co na siłę można pod to podpiąć. Ale nie mam żadnych informacji co do jego zarobków.
  • Odpowiedz
@Smity: Skończyłem technikum geodezyjne i studia. Pracuję przy obsłudze inwestycji. Ludzie z latami doświadczenia z trudem dostają 4k na rękę. Oczywiście można pomarzyć o prawdziwej kwocie brutto na umowie. W zasadzie sufit w geodezji dla większości ludzi to najniższa krajowa + 2k. Nie warto pracować w tej branży, a już na pewno nie na etacie. Chcę zmienić branżę ale jeszcze nie wiem jak i na jaką. Praca jako geodeta na budowie
  • Odpowiedz