Wpis z mikrobloga

Chcecie zeby pandemia sie jak najszybciej skonczyla? Stosujcie sie do ponizszych krokow:
- nie noscie masek;
- nie trzymajcie na sile odstepow od innych ludzi;
- przestancie dezynfekowac co chwile rece, serio wystarczy je umyc;
- chcecie isc na silownie? Wyrobcie sobie licencje sportowa i idzcie;
- sa u was otwarte restauracje? No to wiecie co robic;
- spotykajcie sie ze znajomymi;
- przestancie sie interesowac calym cyrkiem - nie ogladajcie wiadomosci, nie czytajcie kolejnego wywiadu z "ekspertem"

Prawda jest taka, ze im szybciej bedziemy mieli cala pandemie gdzies i im szybciej przestaniemy sie stosowac do durnych obostrzen tym szybciej sie ta cala szopka skonczy. Przejdziemy nad tym do porzadku dziennego i covid zajmie jemu nalezne miejsce obok innych sezonowych infekcji drog oddechowych.
#koronawirus
  • 171
  • Odpowiedz
@KubaGrom: W Polsce mieszka sporo Białorusinów, mężem Gawryluk z Polsatu jest Białorusin, gdyby tam była jakaś tragedia juz byśmy wiedzieli, nie tylko na podstawie statsów rządowych można to sprawdzić, a jest jedna wielka cisza
  • Odpowiedz
@por_tomasz_borewicz: mialem kolege, ktory umarl na zapalenie miesnia sercowego po grypie. Inny podczas ciezkiej fali grypy wyladowal na respiratorze w wieku 14 lat, bylo tak zle, ze nauczyciele zaczeli na powoli przygotowywac na najgorsze. Moj ojciec dokladnie 3 lata temu byl chory do tego stopnia, ze tracil przytomnosc a po karetka nie przyjechala bo ma sobie isc w poniedzialek do rodzinnego.

Grypa tez powoduje zalamanie systemu opieki zdrowotnej w Europie, w
  • Odpowiedz
włącz sobie tagesschau srsly w prównaniu z polackimi mediami to jest niebo a ziemia


@Naturmensch: media panstwowe w Niemczech sa niestety dosc mocno stronnicze a talk showy zapraszaja tylko tych ekspertow, ktorzy ida po linii partii.

Polecam za to Servus TV, gdzie zapraszani sa goscie reprezentujacy rozny punkt widzenia.
  • Odpowiedz
@Wandsbeker: Wyjścia są dwa: to co mówisz czyli olać albo zaszczepić cały świat co potrwa z 10 lat tym tempem. Polska wybiera trzeci wariant. Troche olewa, troche szczepi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kalwi Nigdy aż tak.


@Mathas: a to ile teraz się czeka? Bo ja kilka lat temu towarzyszyłem chorej osobie i raz czekaliśmy 8h, a raz 6h, ale to dlatego że wyszedłem zanim ktokolwiek się zainteresował chorą osobą.
  • Odpowiedz
@Krasnal_eg żebyś mi więcej nigdzie nie wychodził, zgłaszam to do prokuratury. Praca tylko zdalna, zakupu tylko przez Internet, zrobisz krok za próg mieszkania i więzienie. Nie możesz pracować zdalnie zdychaj z głodu.
  • Odpowiedz
@Wandsbeker: jakie żadne modele się nie sprawdzają? XD Ty wiesz że szczyt drugiej fali przewidzieliśmy plus minus jeden dzień dwa miesiące wcześniej? My potężne modele matematyczne które działają z błędem który też jesteśmy w stanie policzyć. To ty ich po prostu nie rozumiesz
  • Odpowiedz
@Wandsbeker powiedzmy sobie szczerze że każdy normalny ma już w #!$%@? te #!$%@? obostrzenia. Co one #!$%@? dały? NIC i nic nie dadzą, kompletne null.
Maseczki noszone na dworze, no #!$%@? kogoś #!$%@?ło?
Jeszcze w sklepach/stacjach rozumiem.
Ale zamykanie gospodarki, #!$%@? restauracji, galerii to fikolek jak ja #!$%@?.
Do tego wieczna nagonka w tv na Szczepienia maseczki #!$%@? gówna.
Na samym początku (marzec-czerwiec) rzeczywiście się covida bałem, ale później już miałem to
  • Odpowiedz
@Krasnal_eg O kurde covid taki śmiertelny, przez pare dni brak węchu/smaku i kaszlek, lepiej jak się wszyscy pozamykamy, w szczególności młodzi, bo nie wiem czy sobie poradzimy z taką choroba ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wandsbeker: ja po bardzo długim okresie zachowania takiego jak opisałeś ostatnio stwierdziłem, że się z koniem kopac się nie będę. Czekam na lato i #!$%@? na dłużej z Polski gdzieś gdzie nie ma restrykcji i tyle. Społeczeństwo już się w Polsce przyzwyczaiło, politycy to samo, moim zdaniem będzie gorzej. Kto może niech ucieka z UE.
  • Odpowiedz
Mam nieodparte wrażenie że spora część osób zajmujących stanowisko podobne do OPa to te same osoby które rok temu wykupowały papier toaletowy i jeszcze dojadają zapasy makaronu.
  • Odpowiedz