Wpis z mikrobloga

Chcecie zeby pandemia sie jak najszybciej skonczyla? Stosujcie sie do ponizszych krokow:
- nie noscie masek;
- nie trzymajcie na sile odstepow od innych ludzi;
- przestancie dezynfekowac co chwile rece, serio wystarczy je umyc;
- chcecie isc na silownie? Wyrobcie sobie licencje sportowa i idzcie;
- sa u was otwarte restauracje? No to wiecie co robic;
- spotykajcie sie ze znajomymi;
- przestancie sie interesowac calym cyrkiem - nie ogladajcie wiadomosci, nie czytajcie kolejnego wywiadu z "ekspertem"

Prawda jest taka, ze im szybciej bedziemy mieli cala pandemie gdzies i im szybciej przestaniemy sie stosowac do durnych obostrzen tym szybciej sie ta cala szopka skonczy. Przejdziemy nad tym do porzadku dziennego i covid zajmie jemu nalezne miejsce obok innych sezonowych infekcji drog oddechowych.
#koronawirus
  • 171
@Dutch: Nie twierdzę, że walczą o niemycie rąk.

@Krupier:

Moje założenie:
1. nie jesteś eskpertem
2. nie masz kompetencji by ocenić działalność WHO, patrz punk 1
3. zakładasz, że jesteś mądrzejszy niż ludzie zarządzający krajami, np. Merkel, bo chłopski rozum, patrz punkt 1
4. Nie jestem zwolennikiem zamknięcia czyt. lockdownu i interpretuje to jako akt desperacji rządu


W czym jest problem?

Problem w tym, że służba zdrowia ma swoją wydolność.
Moje założenie:

1. nie jesteś eskpertem

2. nie masz kompetencji by ocenić działalność WHO, patrz punk 1

3. zakładasz, że jesteś mądrzejszy niż ludzie zarządzający krajami, np. Merkel, bo chłopski rozum, patrz punkt 1

4. Nie jestem zwolennikiem zamknięcia czyt. lockdownu i interpretuje to jako akt desperacji rządu


@repro5:

1. To tak jak ty.
2. Ty też nie masz kompetencji by oceniać działalność fachowców, którzy twierdzą, że pandemia jest wyolbrzymiona.
3.
@Krupier: dawaj statystyki, zrodla, itd. To Ty podwazasz sens restrykcji i uwazasz wirus za niegrozny.

Ja również je mam i mogę zanegować właściwie wszystko o czym mówisz ty jako anon z wykopu. :]


No to jedziesz :]
dawaj statystyki, zrodla, itd.


@repro5: czego konkretnie potrzebujesz? Sens radykalnych restrykcji został już dawno obalony przez działania krajów podobnych do Szwecji, nie wiem co więcej mógłbym tutaj dodać. Możesz też sobie zerknąć na poszczególne stany w USA bo je właściwie można traktować jak osobne kraje. Szczególnie polecam Florydę i Kalifornię.

No to jedziesz :]


@repro5: nigdzie nie pojadę bo i tak cokolwiek napiszę to powiesz, że to dowód anegdotyczny, a
@Krupier:

czego konkretnie potrzebujesz? Sens radykalnych restrykcji został już dawno obalony przez działania krajów podobnych do Szwecji, nie wiem co więcej mógłbym tutaj dodać. Możesz też sobie zerknąć na poszczególne stany w USA bo je właściwie można traktować jak osobne kraje. Szczególnie polecam Florydę i Kalifornię.

W jaki sposób obalony ? Ignoruje się Japonię i Koreę?

Szczególnie polecam Florydę i Kalifornię.

Posiadanie restrykcji != przestrzeganie

no życie, co zrobisz jak nic
W jaki sposób obalony ? Ignoruje się Japonię i Koreę?


@repro5: ignorujesz kraje, na które powinieneś zwracać większą uwagę.

Posiadanie restrykcji != przestrzeganie


@repro5: co? Doczytaj może o tych dwóch stanach bardziej.

Ręce opadają. Umarł to umarł, trudno takie życie.


@repro5: a co mam płakać z tego powodu? Tak działają choroby, ludzie po nich mogą umrzeć. A obecny wirus to nie jest jakaś dżuma, która usprawiedliwiałaby aż taki zamordyzm.
Krupier - > W jaki sposób obalony ? Ignoruje się Japonię i Koreę?

@repro5: ignoruj...
@Krupier:

ignorujesz kraje, na które powinieneś zwracać większą uwagę.

Ciekawe, że sam ignorujesz kraje na które powinieneś zwrócić uwagę :]

@Krupier:

co? Doczytaj może o tych dwóch stanach bardziej.

Doczytam, ale w weekend, a do tego czasu wyjaśnij mi, co ograniczało rozprzestrzenianie się wirusa w Korei i Japonii.

@Krupier:

Pawłowicz też ma tytuł naukowy.

Mam info z poczty pantoflowej, że kiedyś była normalna :] . Nie odbiera to jej
Ciekawe, że sam ignorujesz kraje na które powinieneś zwrócić uwagę :]


@repro5: bo one niczym nadzwyczajnym się nie #!$%@?ą. :] :] :]

Doczytam, ale w weekend, a do tego czasu wyjaśnij mi, co ograniczało rozprzestrzenianie się wirusa w Korei i Japonii.


@repro5: oczywiście maseczki. Maseczki są panaceum na ten problem. Dlatego Szwedom też pomagają. Och wait...

Mam info z poczty pantoflowej, że kiedyś była normalna :] . Nie odbiera to
@Krupier:

bo one niczym nadzwyczajnym się nie #!$%@?ą. :] :] :]


Nie, skadze, duze skupiska ludzi na malym obszarze, noszenie maseczek nie uwazaja za atak na wolnosc i masowo testowali ludzi. Oni nie musza robic lockdownu.

oczywiście maseczki. Maseczki są panaceum na ten problem. Dlatego Szwedom też pomagają. Och wait...


Ilez mozna powtarzac. Nie daja pewnosci, ale odpowiednio zalozona, zmniejsza prawdopodobienstwo zakazenia. Majac wybor lockdown, czy maseczki w pomieszczeniach i w