Wpis z mikrobloga

Chcecie zeby pandemia sie jak najszybciej skonczyla? Stosujcie sie do ponizszych krokow:
- nie noscie masek;
- nie trzymajcie na sile odstepow od innych ludzi;
- przestancie dezynfekowac co chwile rece, serio wystarczy je umyc;
- chcecie isc na silownie? Wyrobcie sobie licencje sportowa i idzcie;
- sa u was otwarte restauracje? No to wiecie co robic;
- spotykajcie sie ze znajomymi;
- przestancie sie interesowac calym cyrkiem - nie ogladajcie wiadomosci, nie czytajcie kolejnego wywiadu z "ekspertem"

Prawda jest taka, ze im szybciej bedziemy mieli cala pandemie gdzies i im szybciej przestaniemy sie stosowac do durnych obostrzen tym szybciej sie ta cala szopka skonczy. Przejdziemy nad tym do porzadku dziennego i covid zajmie jemu nalezne miejsce obok innych sezonowych infekcji drog oddechowych.
#koronawirus
  • 171
  • Odpowiedz
- nie noscie masek;

- nie trzymajcie na sile odstepow od innych ludzi;

- przestancie dezynfekowac co chwile rece, serio wystarczy je umyc;

- chcecie isc na silownie? Wyrobcie sobie licencje sportowa i idzcie;

- sa u was otwarte restauracje? No to wiecie co robic;

- spotykajcie sie ze znajomymi;

- przestancie sie interesowac calym cyrkiem - nie ogladajcie wiadomosci, nie czytajcie kolejnego wywiadu z "ekspertem"


@Wandsbeker: udawanie że problemu nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szwecja i brak restrykcji vs reszta Skandynawii z restrykcjami.

@Walenciakowa:

Ale nie manipuluj.

Średnia roczna zgonow w Szwecji na przestrzeni ostatnich 50 lat: ~90k
Roczna ilość zgonow w Szwecji w 2020: ~98k

Potezny odchył od "normy" co nie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
to zycze kolejenego zakezania i z kazdym kolejnym by bylo bardziej odczuwalne, jak nie rozumiesz, ze jestes w gronie szczesliwcow.

@repro5:

Ale się stereotypowy Polak w tobie odezwał.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@repro5: aha i jeszcze jedno.

Egoistami są ludzie, ktorzy narzucają restrykcje całemu społeczeństwu. Ludzie, którzy w imię wyolbrzymionego zagrożenia wprowadzają chaos i zamordyzm. Egoistami są ludzie, którzy poprzez naukę zdalną i przyzwyczajanie dzieci do dystansu od innego człowieka niszczą ich psychikę. Egoistami są ludzie, którzy każą innym się bać bo oni się boją.
  • Odpowiedz
@Krupier: a czy egoistami nie są ludzie którzy chcą znieść wszystkie ograniczenia, doprowadzić do pomnożenia ilości zgonów razy 2,5 (przyklad Szwecji wyżej) bo im się nudzi a maseczka ich w nos parzy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier: a czy egoistami nie są ludzie którzy chcą znieść wszystkie ograniczenia, doprowadzić do pomnożenia ilości zgonów razy 2,5 (przyklad Szwecji wyżej) bo im się nudzi a maseczka ich w nos parzy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@WhiteRaven12:

Dlaczego kłamiesz odnośnie Szwecji?
  • Odpowiedz
@Wandsbeker:

@login_wykopu: SORy przecież zawsze zapchane były. Przed pandemia tez.


@Kalwi: nigdy w historii pacjentów nie woziły straże pożarne, i nigdy do innych miast

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26905223,w-szpitalach-brakuje-miejsc-karetki-woza-pacjentow-do-innych.html

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26887473,malopolska-brakuje-karetek-do-chorych-przyjezdza-straz-pozarna.html

Chyba musiałaby się stać gdzieś lokalna katastrowa komunikacyjna, na dziesiątki czy setki ofiar, aby część ludzi przewieźć do innego miast - czyli - chyba mamy ogólnokrajowy stan katastrofy, i załamanie systemu ratowania życia?

Druga sprawa: pomijając czy to jest właściwe i etyczne, że
  • Odpowiedz
taaaak... właśnie sobie poszedłem na basen, zrobiłem jak mówiłeś wróciłem do normalności na uwaga łącznie 3h i jak sie to skończyło ?


@Krasnal_eg: też wyszedłem, też na basen, nic mi nie jest.

a potem do końca życia męczyć się ze zwłóknieniami na płuchach...


@Krasnal_eg: nie znam się a się wypowiem? Przecież te zwłóknienia się cofają, w badaniach ludzi po SARS-CoV-1 (wiele groźniejszym) po roku u ludzi nie było śladów zmian
  • Odpowiedz
@Krupier: Nie, egoistami sa ludzie twojego pokroju. Zamiast przestrzegac restrykcji, masz je w 4 literach. Gdybysmy ich przestrzegali jak w Japonii, czy Koreii wirus by sie nie rozproszyl. Restrykcji nie wymagaly by przedluzenia, gdybys potrafil ich przestrzegac i wiekszosc ludzi podobnych tobie. Masz bol 4 liter, bo restrykcje nie maja sensu. Mialy by sens, gdyby ludzie mieli troche oleju w glowie. Nie bede poswiecal bliskich, bo jakis polak nie moze sie
  • Odpowiedz
brutalna prawda darwinistyczna. Niestety, jezeli spoleczenstwo ma wybrac miedzy starcami na ostatniej prostej zycia i cala reszta spoleczenstwa (w tym dzieci, ktorym robi sie teraz duza krzywde) to wybor powienien byc prosty.


@Wandsbeker: no to chociaż wszystko jasne, z kim człowiek ma do czynienia.
  • Odpowiedz
nigdy w historii pacjentów nie woziły straże pożarne, i nigdy do innych miast


@spere: a nie jest to też spowodowane tym, że wcześniej (w uproszczeniu) karetka przyjeżdżała, przekazywała pacjenta szpitalowi i jechała dalej? A teraz przyjedzie, stoi przed szpitalem czasem kilka godzin, potem dopiero robią test, kolejne dziesiątki minut albo godziny i ewentualnie dopiero szpital przejmuje pacjenta?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paw4da: Czemu nie możliwe? Od roku nikt z rodziny nie złapał covida, to może się uda dalej doczekać do szczepionki? Jak się pracuje na zdalnej a do sklepu jeździ raz na dwa tygodnie po nocy, to ekspozycja na wirusa jest dość niewielka. Nie twierdzę że żadna, ale czemu twierdzisz, że nie ma możliwości? Ja prawdopodobnie nigdy nie byłem chory na grypę a nie stosowałem wtedy żadnych ograniczeń to może teraz przy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@repro5: ej gościu. Ale my przestrzegaliśmy restrykcji (no można poza durnym #zostanwdomu) na początku. Czas pokazał, że niewiele one dają, a wręcz szkodzą.

Jaki jest więc sens w dalszym męczeniu się w nich? Żaden.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@repro5: "wiec zycze ci z calego serca bys jak najbardziej doswiadczyl koronawirusa, bo innego sposobu nie widzę. Zostaje tylko przezycie i doswiadczyc, jak to jest, wiec zycze bys mial okazję. Wirus jest duzo bardziej niebezpieczny od grypy i powtorze sie, mam nadzieje, ze sie przekonasz na wlasnej skorze lub ktorys z bliskich ucierpi"

Pomimo tego, że jesteś zwykłym zerem i typowym zawistnym januszkiem to ja życzę ci wszystkiego dobrego i dużo
  • Odpowiedz