Wpis z mikrobloga

Ktos tutaj przechodził ciężej #koronawirus i ma teraz tzw. "mgłe covidową"? Byłam hospitalizowana od września do połowy października. Od jakiś czterech miesięcy mam problemy ze snem, dezorientacją, ale najgorzej jest z pamięcią. Mylą mi się nawet pory roku, jakby kilka miesięcy wycięto mi z życia. Byłam ostatnio pewna, że za niedługo święta Bożego Narodzenia, a nie Wielkanocy XD Czasem też czuję typowe odrealnienie i nie jestem w stanie stwierdzić, czy to co się właśnie dzieje to sen, czy jawa. Lekarz rodzinny przepisał tylko tabletki na sen, bo stwierdził, że jeżeli nie ma obniżonego nastroju, to może to być kwestia "niedospania" i snu z którym też mam problemy. Natomiast lekarz, który kontroluje mnie co 1.5 miesiąca apropo powikłań po #covid zalecił psychiatrę. Tylko czy #psychiatra może pomóc, jeżeli to wyłączenie powikłania po chorobie?
#covid19 #psychiatra #psychologia #choroby #choroby #medycyna #lekarz
  • 40
@paniswiata: I co? Śpisz po tym? Imo średni wybór dla osoby, która sama z siebie ma problemy z koncentracja kolejnego dnia. Antyhistaminowy często mulą ludzi na następny dzień a ta ma jeszcze działanie cholinolityczne, które jeszcze dodatkowo może pogarszać funkcje poznawcze. Idź do ogarniętego psychiatry żeby ci dobrał sensowny lek na spanie i coś aktywizujacego/prokognitywnego na dzień. Na noc bym celował w trazodon ale to już się nie będę mu #!$%@?
@goparys: nie wiem, wczoraj mi przypisał. Jutro dopiero będę w aptece.
@drakan8: No zobaczymy, za miesiąc kolejna wizyta u rodzinnego, najwyżej poproszę o coś innego. A co do psychiatry to jeszcze nie wzięłam się za to, bo nie wiem czy to ma sens.
@goparys: do rodzinnego i tak muszę chodzić co miesiąc z badaniami krwi. O tych problemach wspomniałam mu przy okazji bardziej :p No i jedyne co poradził to te tabletki na sen i odpoczynek.
@paniswiata: zacznij czytać książki o zdrowiu, jest bardzo dużo naturalnych metod i ziół które pomagają na to, oprócz tego przeanalizuj czy nie masz niedoborów witamin, np. kiedy ostatnio badałaś poziom witaminy d3?
@paniswiata: ja miałem zamglenie umysłu od boreliozy, suplementacja resweratrolu ze rdestu japońskiego i koenzymu q10 bardzo pomogła, ale do tego jeszcze stosowałem wiele innych rzeczy, jak sport + spacery przed snem, wszelkie witaminy, odpowiednie nawodnienie, probiotyki (to o dziwo też ma duże znaczenie, bo jak nie masz dobrej flory to można mieć wiele wiele problemów), nie zawsze lekarze potrafią pomóc, czasami na odczepkę przepiszą jakiś "lek", który zamiast rozwiązać problem to
@pszczelarz: to idź na studia medyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Testy miałam robione, nie mam borelizoy. Leki na wzmocnienie wątroby i pozbycie się toksyn biorę cyklicznie, wraz z probiotykami na odbudowanie flory bakteryjnej. Do tego codziennie od 3 lat piję dziurawca, rumianek, pokrzywę, miętę i melisę. Stosuje również błonnik, siemię lniane, ostropest plamisty, oraz korzeń kudzu. Nigdy nie miałam lepszych wyników, niż teraz. To nie jest kwestia
zapomniałam o suplementowaniu d3 wraz z tłuszczami, kwasu foliowego, żelaza, magnezu i witaminy C, ale to już chyba takie podstawy, że nie warto o tym pisać :p