Wpis z mikrobloga

#!$%@?. Więc tak mirasy, lada dzień zostanę tatą dwójki bombelkow. Ogólnie bardzo się cieszę, duże zamieszanie z przygotowaniami, jazda bez trzymanki. Więc kilka miesięcy temu kupiłem foteliki i te adaptery pod isofix. I zgadnijcie co? Lewy tylny pas w aucie jest krótszy od prawego o 3 cm :o myślałem, że może ktoś coś kombinował, ale po googlowaniu wychodzi, że producenci stosują taki zabieg. Pytam tylko dlaczego? Dlaczego pas jest krótszy? Czy chodzi o oszczędność czy kryje się za tym coś innego?
Auto co prawda miałem zmieniać i tak, ale teraz będę na szybko po salonach latał i pewnie wezmę pierwsze lepsze.
#motoryzacja #zalesie #kiciochpyta #tatacontent
Pobierz
źródło: comment_1618206398Nz2OarBKGVqR41eo84kSby.jpg
  • 164
@boryspo: mam 2 rwfy w clio i majac 175 bez problemu siedze tak samo jakby ich z tylu nie bylo i jeszcze jest troche zapasu, wiec do tych 180-185 by sie dalo normalnie jezdzic bez zadnych niedogodnosci (szczegolnie ze akurat gorna krawedz fotelika moze sie nasunac pod rame fotela i ten jeszcze go blokuje jak sie mocno odsunie)
Bylby problem z RWFem do 25kg ktore sa mocno odsuniete od kanapy, ale
@volver021 S-max dobry wybór. Od niedawna też jestem ojcem bliźniaków i ten samochód jest super. I baze isofix też chcielismy mieć bo szłoby się zajechać z tymi pasami. A ta klik I po robocie. Jak szukasz wózka to polecam Valco Snap Duo trend, lekki i łatwo się składa. Bez gondol wchodzi na stojąco Bez skladania do S-maxa ;)
@dzastajusta: do samochodu i też potem do gabarytów dziecka :) Niektóre auta mają tak wyprofilowane kanapy, że źle dobrany do nich fotelik ułożony jest pod pod złym kątem (dziecko wtedy oczywiście też) i główka leci do przodu. Warto korzystać z firm, które dopasowują foteliki indywidualnie :)
@mr_car: Zachowa się dokładnie tak jak przewidział producent (zakładając ze jest dobrze zamontowany)
A przewidział tak, że montując bez bazy używasz pasów. Montując na bazie pasów nie używasz.
Więcej wątpliwości mam jak zachowa się fotelik na bazie i z pasami. OP pisał, że ma tego pasa na styk a w drugim brakuje 3cm. Znaczy się w czasie wypadku pas nie ma możliwości wysunięcia się i zablokowania bezwładnościowego (co ma miejsce w
@vteq: To sobie jeszcze pooglądam. Tylko ja mam jeszcze starszą wersję (pod nazwą Ultralite) i tam baza nie ma ochrony nóżek. I tam każą kłaść ten paląk. Tak jak na zdjęciu, które wrzuciłem wcześniej.
@volver021: ja mam w avionaucie bazę izofix która w aucie bez izofixa jest przypięta pasem i wtedy muszę przełożyć i pas za jeden zaczep fotelika. Czyli baza izofix w aucie bez izofixa może zostać użyta, ale wtedy łapie pasem bazę w 2miejsach i zakładam pas na fotelik tylko w 1miejsce.
Gdy używam ja w aucie z izofixem nie muszę łapać pasem.
Wszystko jest w instrukcji :)

A czemu takie dziwadło? Bo
@volver021: Masz isofix, więc problem długości pasów nie powinien Cię dotyczyć.
Ja się przekonałem dopiero przy odbiorze dziecka że pasy mogą być za krótkie. Zamówiłem przedłużacz pasów.
@Norskee: Ja mam besafe izi turn, jest sztosem, bez pasów. Przymierzałem kilka w foteliki.info, żaden nie był na pasy. Założyłem - być może blednie - ze to standard.
@Krupetto1: fajny, ale nie do każdego auta pasuje. Też chciałem, bo polski i najlżejszy a po przypasowaniu do fotela, skończyłem z najcięższym cybexem cloud z ( @stanley88 ), bo tylko ten zapewniał bezpieczny kąt na mojej kanapie. Mimo że droższy i z obrotową baza, która akurat mnie przeszkadza. Przynajmniej większy i na dłużej starczy niż maxicosi.

Powinno się polecać fotelik atestowany i po testach zderzeniowych, a nie jakiś konkretny model. A
@Bdzigost: nie ma tez sensu niepotrzebnie zniechac ludzi. Za te 500-600zl da sie kupic RWF ktory bedzie tysiac razy lepszy niz kazdy inny fotelik montowany przodem, nawet jak ma jakies testy zrobione, to i tak z oczywistych wzgledow RWF bedzie lepszy. Wcale nie trzeba wydac 1000 czy 2000
@nicramnet: ta instrukcja się przydaje, jak całe życie wpinasz fotel w bazę jednym klikiem i masz #!$%@?, a raz na ruski rok musisz gdzieś podjechać z bombelkiem taksówką czy cudzym autem i nie masz pojęcia, jak go zapiąć pasami :P
@palladni: ja też mam BeSafe i niedługo będę wozić w nim już trzeciego dzieciaka, bo faktycznie jest bezpieczny, ale gdybym teraz miała kupować nową łupinę, to wzięłabym coś lekkiego w
@Norskee: tylko jeśli dobrze jest nachylony, wydawać kasę (nawet dużo mniejsza) na byle co byle, by było odwrócone trochę mi szkoda. To już wolę dobry fotelik bez bazy i jesteśmy mniej więcej w budżecie, o którym mówisz
@ratty: to fakt besafe są bardzo ciasne, wręcz klaustrofobiczne jak się wkłada w nie dzieciaka. Dorosły zrozumie, że to dla jego bezpieczeństwa, a dziecko nie bardzo ¯\_(ツ)_/¯