Wpis z mikrobloga

#!$%@?. Więc tak mirasy, lada dzień zostanę tatą dwójki bombelkow. Ogólnie bardzo się cieszę, duże zamieszanie z przygotowaniami, jazda bez trzymanki. Więc kilka miesięcy temu kupiłem foteliki i te adaptery pod isofix. I zgadnijcie co? Lewy tylny pas w aucie jest krótszy od prawego o 3 cm :o myślałem, że może ktoś coś kombinował, ale po googlowaniu wychodzi, że producenci stosują taki zabieg. Pytam tylko dlaczego? Dlaczego pas jest krótszy? Czy chodzi o oszczędność czy kryje się za tym coś innego?
Auto co prawda miałem zmieniać i tak, ale teraz będę na szybko po salonach latał i pewnie wezmę pierwsze lepsze.
#motoryzacja #zalesie #kiciochpyta #tatacontent
volver021 - #!$%@?. Więc tak mirasy, lada dzień zostanę tatą dwójki bombelkow. Ogólni...

źródło: comment_1618206398Nz2OarBKGVqR41eo84kSby.jpg

Pobierz
  • 164
  • Odpowiedz
  • 0
@volver021

Po 1 po to baza żeby się z pasami nie #!$%@?ć.
Po 2 to się zaczepia tzw tether czyli takim hakiem do oczka, które znajduje się ZA tylnym fotelem (od bagażnika) ale to tak jak pisałem jak się nie ma isofixa.
Po 3 współczuję #!$%@?.
  • Odpowiedz
@kozackakoza: no jestem świadomy jaki będzie to miało impakt na moje życie, a tym bardziej, że jestem pochłonięty zawodowo. stresik jest, zmieni się tryb życia (od 8 lat podróżuje po świecie) ale oboje na to czekaliśmy :) a, że trafiło się razy 2 - tez super, zajmą się sobą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@volver021: Dacie radę! Gratuluję! Dwójka faktycznie lepiej chyba bo dostajesz wpier... pierwszy rok a później już się zaczynają razem bawić i im dalej w las tym lepiej ;-)
Mała rada, jak będą szły zęby to nie obawiajcie się dawać leków przeciwbólowych. Te maści itd to o kant dupy potłuc. Spokój rodziców i w miarę przespana noc też jest ważna a to że raz na jakiś czas dostaną ibuprofen czy apap to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ofczy: chyba że akurat sprzedadzą gówno które się rozpada w trakcie jazdy xD bo mi takie coś wcisneli
  • Odpowiedz
@kozackakoza: O to, o to. Córka jak zabkowala dostała ibuprofen i cyk, nocka przespana.
Ogólnie moje dziecko śpi od 4 miesiąca całe noce, oczywiście z różnymi fazami w międzyczasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Druga góra lvl 2 miesiące i już widzimy, że noce są spoko.
Za to za dnia diabły.
  • Odpowiedz
a w ogóle to podczas jazdy koniecznie złożyć ten uchwyt fotelika do tyłu


@Jones_Indy: wręcz przeciwnie. Pałąk powinien być rozłożony. Chroni to dziecko w razie wypadku przed jakimiś latającymi w aucie przedmiotami. Zapytaj dowolnego ratownika medycznego, który ma obycie w tym temacie.
  • Odpowiedz
@Polanin: Normalnie, są tylko na isofixy (nie te 18kg+). Ja mam Cybex Cloud Z z obrotową bazą isofix, przecież to by było bez sensu mieć obrotowy fotelik jak trzeba go jeszcze pasami oplatać. Dodatkowo po to są te bazy, że tylko wkładasz, klik i siedzi fotelik, nie musisz się męczyć.
  • Odpowiedz
@Jones_Indy: wręcz przeciwnie. Pałąk powinien być rozłożony. Chroni to dziecko w razie wypadku przed jakimiś latającymi w aucie przedmiotami. Zapytaj dowolnego ratownika medycznego, który ma obycie w tym temacie.


To zależy. W pixelu np. należy pałąk opuścić tam gdzie nóżki, bo stanowi element sztywnej ramy ochronnej przed zgnieceniem od tej strony. Wszystko zależy od modelu fotelika. Warto sprawdzić w instrukcji.
  • Odpowiedz