Wpis z mikrobloga

Przeglądasz Mirko, chcesz dać plusa a tutaj nagle "taki wpis nie istnieje". Robisz wtedy screena dla potomnych.

Taguje #antynatalizm bo uważam, że jak ktoś nie potrafi zapewnić dziecku takich rzeczy jak aparat na zęby, to nie powinien w ogóle decydować się na dziecko. Szkoda sprowadzać na świat istotę aby się męczyła.

Anonimizuję, bo widać autor chcical to z neta usunąć...
m.....s - Przeglądasz Mirko, chcesz dać plusa a tutaj nagle "taki wpis nie istnieje"....

źródło: comment_1618736227DapV1GnjPxMElWGtdmD8kE.jpg

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
@miedzywymiarowy_szympans: A tam #!$%@?. Mi rodzice zapewnili mi taki podstawowy aparat na zęby, który skorygował wadę do pewnego momentu, ale nie miałem drugiego aparatu (takiego drucianego), który skorygowałby wadę do końca, bo wiązało się to z dodatkowymi, wysokimi kosztami i on już nie był refundowany, przez co miałem kompleksy związane z wyglądem zębów i wstydziłem się np. uśmiechnąć szeroko. Niektórzy mi nawet przygadywali z tego powodu, choć rzadko. Kilka lat temu,
  • Odpowiedz
Nie ma to jak zgrywać ofiarę i zwalać całą winę na rodziców albo cały świat. Nie każdy rodzi się w bogatej rodzinie, ale bardzo wiele rzeczy można zmienić samemu, tylko trzeba wziąć za to odpowiedzialność.


@Speedy: Powinny powstać państwowe ośrodki wychowawcze dla wszystkich dzieci. Byłyby one odbierane rodzicom zaraz po narodzeniu. Chyba tylko tak możnaby wyeliminować tworzone przez kapitalizm nierówności. Imo dopiero w takim wypadku możnaby komuś zarzucić robienie z siebie
  • Odpowiedz
@Katsukyun: Nie wiem, czy piszesz na serio, czy nie XD. Wiadomo, że świat nigdy nie był, nie jest i nie będzie sprawiedliwy, ale system kapitalistyczny, powszechny dostęp do książek i internetu pozwala na podniesienie swojego poziomu życia w bardzo krótkim czasie. Jest to najbardziej sprawiedliwy system z istniejących. Pomysły na wyrównanie nierówności są po prostu głupie i nazywa się to socjalizm albo komunizm jak kto woli. Idea jest szczytna, ale w
  • Odpowiedz
Mi rodzice zapewnili mi taki podstawowy aparat na zęby, który skorygował wadę do pewnego momentu, ale nie miałem drugiego aparatu (takiego drucianego)

Nie ma to jak zgrywać ofiarę i zwalać całą winę na rodziców albo cały świat


@Speedy: czy ty właśnie napisałeś, że twoi rodzice zapewnili ci darmowy aparat, ale ktoś komu nie zapewnili darmowego aparatu nie może winić swoich? Wiesz, że gdyby nie ten pierwszy aparat to ten drugi byłby
  • Odpowiedz
@kaarp: Ten drugi aparat, który sobie kupiłem i tak by tyle kosztował niezależnie od wady, chociaż prawdą jest, że proces leczenia mógłby trwać dłużej - np. 4 lata zamiast 2. Mógłby kosztować mniej, gdybym miał jakąś bardzo niewielką, prawie niezauważalną wadę. Może jest to wina rodziców tamtej osoby, że nie zorientowali się, co i jak i mogli zapewnić ten jeden darmowy aparat. Z drugiej strony, jestem przeciwnikiem winienia całego świata, rodziców,
  • Odpowiedz
@Speedy: ja za to jestem właśnie fanem winienia rodziców za los swoich dzieci. Zbyt wielu ludzi nie rozumie tej odpowiedzialności i rodzą dzieci a potem zostawiają je samym sobie, a ściąganie z nich odpowiedzialności właśnie prowadzi do takiego podejścia.
  • Odpowiedz