Wpis z mikrobloga

Przeglądasz Mirko, chcesz dać plusa a tutaj nagle "taki wpis nie istnieje". Robisz wtedy screena dla potomnych.

Taguje #antynatalizm bo uważam, że jak ktoś nie potrafi zapewnić dziecku takich rzeczy jak aparat na zęby, to nie powinien w ogóle decydować się na dziecko. Szkoda sprowadzać na świat istotę aby się męczyła.

Anonimizuję, bo widać autor chcical to z neta usunąć...
m.....s - Przeglądasz Mirko, chcesz dać plusa a tutaj nagle "taki wpis nie istnieje"....

źródło: comment_1618736227DapV1GnjPxMElWGtdmD8kE.jpg

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
@miedzywymiarowy_szympans:
Dlatego cieszy mnie fakt, że coraz więcej Polaków nie chce się rozmnażać. Jak ktoś zarabia gówno-pieniądze (jak > 90% ludzi w tym kraju), to po co ma robić dzieci? Po to, żeby one też musiały #!$%@?ć i się męczyć, ostatecznie gówno z tego mając? Na szczęście mentalność się zmienia i ludzie coraz częściej są na tyle odpowiedzialni, że myślą o zapewnieniu sobie dobrego statusu finansowego zanim zabiorą się za robienie
  • Odpowiedz
@Devilus: serio, to było dość dawno temu i wyleczenie zębów całej rodzince to był spory koszt więc nie dziwię się że próbowali zaoszczędzić. Zwłaszcza pierwsze wizyty zniszczyły mi zaufanie do dentystów bo mama namówiła mnie by spróbować na leczenie bez znieczulenia (bo niektórych to wcale tak nie boli a znieczulenie przecież też kosztuje). Po jakimś czasie zauważyłem że siostry wcale nie mają w zębach tego czegoś ciemnego. Na moje pytanie czemu
  • Odpowiedz
@miedzywymiarowy_szympans:

Tak czytam komentarze i zastanawiam się ilu z was by wcale nie było na świecie gdyby wasi starzy zastanawiali się te kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu czy będzie ich stać żeby swoim dzieciom kupić w przyszłości mieszkanie, samochód, dobry telefon albo nawet za sponsorować ten głupi aparat na zęby.
Gdyby każdy tak myślał to populacja Polandu i reszty post sowieckich republik już by praktycznie nie istniała.
  • Odpowiedz
@Speedy: Invisialign prostuje tylko drobne wady. Jak ktoś ma poważne wady, to po wieku kostnienia (około 16 lvl) nic nie wskóra chyba że operacją. Tylko wtedy to nie jest kilkanaście tysięcy. To dodatkowo może obciążać rodziców, bo nie dość, że było na NFZ to jeszcze w wieku, kiedy da się coś naprawić nie zrobili nic.


@dididida: Nie zgadzam się. Bardzo dużo rozmawiałem z dentystami na ten temat. Invisialign koryguje w
  • Odpowiedz
@Heroina340:
No właśnie pokazałeś swoją elokwencje pisząc "głupi aparat". Może dziecku też odmówisz okularów, bo to wydatek?
Szkoda słów dla kogoś kto zrównuje iPhone zwyrobem medycznym. Pewnie dziecku na gips i kule do chodzenia gdyby złamało nogę też byś szczędził.
  • Odpowiedz
@Speedy: mam invisalign, ten aparat to złoto owszem ale leczy wady zgryzu nieingerujące w kościec. Jeżeli więc jesteś chłopakiem z mema "leave her alone" to niestety żaden aparat tutaj nic nie wskóra i potrzebna jest operacja
@Heroina340: wiesz, co innego samochód a co innego zwykłe zabranie dziecka na basen żeby nauczyło się pływać. Ja mam 29 lat i nigdy na basenie nie byłem bo do dziś boję się wody. Oczywiście
  • Odpowiedz
krzywy zgryz u dziecka? Brak twardego pokarmu w diecie które dziecko mogło by żuć i rozwijać mięśnie szczęki. A taka matka jeszcze będzie im skórkę z chleba odkrajać.


@malakai079324: Jeżu, ile tu jest fake informacji xD. Krzywy zgryz rzadko kiedy jest spowodowany pokarmem. Nie wiem, czy w ogóle jest taka możliwość XD. To jest zazwyczaj wada anatomiczna wynikająca np. ze zbyt długiego języka, który np. mimowolnie wypycha zęby podczas przełykania śliny,
  • Odpowiedz
@Sheppard28: Ok, nie będę się kłócił, bo nie jestem lekarzem. Po prostu na wizycie dentystycznej lekarz mi "sprzedał" wyleczenie skrajnego przypadku (dla laika pewnie nieuleczalnego) tym aparatem i założyłem, że da się nim wszystko zrobić. Może jakichś pojedynczych przypadków się nie da.
  • Odpowiedz
@Speedy: serio, to może skonsultuj to ze swoim dentystą. Wyraźnie napisałem że problemem jest rodzaj spożywanego pokarmu a jego twardość jest jednym z czynników a ty zwyzywałeś mnie od kłamców bo ci twój dentysta tak powiedział. xD
  • Odpowiedz