Wpis z mikrobloga

Przeglądasz Mirko, chcesz dać plusa a tutaj nagle "taki wpis nie istnieje". Robisz wtedy screena dla potomnych.

Taguje #antynatalizm bo uważam, że jak ktoś nie potrafi zapewnić dziecku takich rzeczy jak aparat na zęby, to nie powinien w ogóle decydować się na dziecko. Szkoda sprowadzać na świat istotę aby się męczyła.

Anonimizuję, bo widać autor chcical to z neta usunąć...
m.....s - Przeglądasz Mirko, chcesz dać plusa a tutaj nagle "taki wpis nie istnieje"....

źródło: comment_1618736227DapV1GnjPxMElWGtdmD8kE.jpg

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@miedzywymiarowy_szympans: w Polsce leży świadomość. Ludzie po prostu nie wiedzą że w ogóle cokolwiek można. Jestem dentystą i widzę stan uzębienia dzieci i to jest dramat. Nie ma praktycznie dziecka bez próchnicy. Ja i mój brat nigdy próchnicy nie mieliśmy bo rodzice wiedzieli jak o to dbać (a przede wszystkim chcieli). A więc tak zgadzam się, że dzieci powinny pojawić się w rodzinach które ich po pierwsze bardzo oczekują i chcą
  • Odpowiedz
@Ilirian:
Szczerze mówiąc, to przy takich skłonnościach do "oszczędności" dziwię się, że znieczulenie w ogóle było brane pod uwagę ( ͡º ͜ʖ͡º)
Mi na dobrej jakości leczenie nigdy nie żałowano, ale jak w wieku 14 lat zapytałem o znieczulenie, to usłyszałem od matki i od dentystyki taką samą opinię - że mam jakieś fanaberie, bo kiedyś tego nie było i jakoś się żyło xd
No i
  • Odpowiedz
@miedzywymiarowy_szympans: Eh, takie wpisy tylko przypominają mi to, że całe gimnazjum chodziłem w jednej bluzie, bo nie miałem innej. Jak poszedłem do szkoły średniej to było "hehe trzeba ci kupic synek nowe ubrania, nie możesz chodzić jak fleja w jednym i tym samym" ( ͡° ʖ̯ ͡°) Przez biedę nie miałem odwagi powiedzieć, że śmiali się ze mnie bo ciągle w tym samym chodzę, próbowałem innych na
  • Odpowiedz
Nie wiem, czy piszesz na serio, czy nie XD. Wiadomo, że świat nigdy nie był, nie jest i nie będzie sprawiedliwy, ale system kapitalistyczny, powszechny dostęp do książek i internetu pozwala na podniesienie swojego poziomu życia w bardzo krótkim czasie. Jest to najbardziej sprawiedliwy system z istniejących. Pomysły na wyrównanie nierówności są po prostu głupie i nazywa się to socjalizm albo komunizm jak kto woli. Idea jest szczytna, ale w praktyce wszyscy
srogie_ciasteczko - > Nie wiem, czy piszesz na serio, czy nie XD. Wiadomo, że świat n...

źródło: comment_16187732438f9P3SDVvT5UDVhm0s2jkR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko: W Skandynawii nie ma żadnego socjalizmu. Jakby był, to by tam ludzie jeździli wozami drabiniastymi, a nie Teslami. Tam jest rozwinięty socjal będący efektem ubocznym właśnie kapitalizmu, ciężkiej pracy, oszczędzania i dobrego zarządzania państwem. Większość ludzi pracuje, a tzw. darmozjady stanowią margines. Z socjalu korzystają ludzie, którzy tego naprawdę potrzebują, a nie lenie. Ludzie i państwo mają nadmiar pieniędzy, więc naturalnie mogą sobie pozwolić na pewne działania socjalne.
  • Odpowiedz
@miedzywymiarowy_szympans: Sam mam krzywe zęby i krzywy zgryz, bo rodzice nie zadbali o to w dzieciństwie, a dziś nie stać mnie, żeby włożyć w to tysiące złotych. Aparat był refundowany, ale matka nie chodziła ze mną do dentysty, bo... sama się bała dentysty jak ognia. Potem się obudzili, jak już byłem większy, ale gdy się okazało, że już refundacja mnie nie obejmuje, tak krzywy zgryz został do dziś (27 level).
  • Odpowiedz
@miedzywymiarowy_szympans: ja się męczyłem cały weekend z dwoma psami. Nie wyobrażam sobie ile roboty jest przy gówniaku. Dodatkowo niewyspanie bo drze ryja, dodatkowo pochłonie dużą część zarabianych przeze mnie pieniędzy.
Może nawet kiedyś bym chciał mieć dziecko bo takie kilkuletnie lubię jeśli są dobrze wychowane, ale to wszystko co wyżej wymieniłem mnie przeraża i skutecznie
  • Odpowiedz
Czyli co? Tylko bogaci powinni mieć dzieci? A kto wtedy będzie wykonywał zawody, których nikt nie chce wykonywać?


@mroznykasztan:

xddd
Na tym świecie nie ma prawa być dobrze. Po prostu nie ma prawa :(

Równowaga podaż i popytu, mówi to Panu coś?
Jeśli na jakiś zawód jest popyt, a maleje ilość chętnych do jego wykonywania, to z jednej strony następuje wzrost płac, z drugiej spadek popytu. Niskie płace śmieciarzy nie wynikają
  • Odpowiedz
@miedzywymiarowy_szympans: @allesisthelal: jest refundowany, ale tylko ten zakładany/ściągany, gdzie leczenie ciągnie się latami i nie zawsze przynosi oczekiwany rezultat, plus wszelkie rzeczy do aparatu czyli zdjęcie, jakieś ekstrakcje zębów czy coś dalej z własnej kieszeni trzeba pokryć - nie chciałyś wyrywać ósemki na NFZ albo u studentów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

to już lepiej serio wziąć aparat na stałe na raty (są teraz takie opcje) i
  • Odpowiedz
@greenbong:
Miałam to samo. Matka zawsze tłumaczyła to tym, że ona wyda pieniądze na aparat a ja jej po 2 tygodniach noszenia powiem, że bolą mnie zęby i już go nie chcę.
Po pierwszej w życiu wypłacie zapisałam się do dentysty później ortodonty i sama ogarnęłam sprawę.
  • Odpowiedz
ja uważam, że rodzice powinni nie tylko mieć na aparat dla dziecka, ale właśnie chociaż jakieś małe mieszkanie na start, żeby się nie #!$%@?ło w wynajem 1500 za miesiąc, albo kredyt na 30 lat od razu, gdy zacznie pracować ¯_(ツ)_/¯


@LilyOfTheValley:

To samo pisałem wyżej. Jakiś majątek to zawsze lepszy start w życie. Czy to jakaś działka, czy to kawalerka. Zawsze można jeszcze coś zarobić na wynajmowaniu zanim dziecko będzie chciało
  • Odpowiedz