Wpis z mikrobloga

Przeglądasz Mirko, chcesz dać plusa a tutaj nagle "taki wpis nie istnieje". Robisz wtedy screena dla potomnych.

Taguje #antynatalizm bo uważam, że jak ktoś nie potrafi zapewnić dziecku takich rzeczy jak aparat na zęby, to nie powinien w ogóle decydować się na dziecko. Szkoda sprowadzać na świat istotę aby się męczyła.

Anonimizuję, bo widać autor chcical to z neta usunąć...
Pobierz m.....s - Przeglądasz Mirko, chcesz dać plusa a tutaj nagle "taki wpis nie istnieje"....
źródło: comment_1618736227DapV1GnjPxMElWGtdmD8kE.jpg
  • 120
@allesisthelal: rodzice sobie zrobili lalkę do zabawy nie mając pieniędzy na nic a teraz się martw człowieku ¯\_(ツ)_/¯ po pierwsze aparat dla dzieci jest finansowany, po drugie u dorosłego trudniej się prostuje zęby a po trzecie nic nie cofnie lat życia przeżytych z kompleksami.
Ale ogólnie to tak, przecież może sobie teraz sam zrobić zęby. Bo oczywiście go na to na pewno stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kilka lat temu, już zarabiając hajs, wykupiłem sobie sam leczenie aparatem invisialign (najnowocześniejsza obecnie metoda korekty zgryzu) i przez ok. 2 lata zapłaciłem za to ok. 15 tysięcy złotych i teraz mam równe zęby.


@Speedy: Invisialign prostuje tylko drobne wady. Jak ktoś ma poważne wady, to po wieku kostnienia (około 16 lvl) nic nie wskóra chyba że operacją. Tylko wtedy to nie jest kilkanaście tysięcy. To dodatkowo może obciążać rodziców, bo
@jPaolo2: po prostu to że rodzice nie mogą sobie pozwolić na wszystko nie znaczy że nie powinni się zdecydować na dziecko. Przynajmniej w tamtych czasach, teraz znacznie łatwiej sobie poradzić, więc jeżeli ktoś sobie nie radzi to już jest przypadek raczej skrajny. Ja lekko nie miałem, sukces wymaga mnóstwo wysiłku ale powoli zmierzam w dobrym kierunku i moje dzieci będą miały już znacznie lżej (o ile nic się nie zepsuje). Moim
@miedzywymiarowy_szympans: u mnie to samo, krzywe zęby cale życie ale mnie starzy nawet do dentysty nie zaprowadzili. Jak poszedłem sam jak miałem 16 lat to prawie wszystkie zęby do leczenia. Aparat założyłem sobie jak miałem 20 lat i sam na niego zarabiałem. Mimo to nie byli biedni, tylko nie interesowali się mną w ogóle i musiałem wszystko sam zadbać jeśli cokolwiek chciałem mieć zrobione
Ja powiedziałem rodzinie, że dopóki nie będę miał tyle siana, żeby dać dziecku dzieciństwo jak z filmów USA, żeby nie musiało się niczego wstydzić itd. to go nie zrobię, a jak mówią że może być już za późno to mówię "w takim razie nie będzie dziecka". Robienie sobie górniaka na dorobku to #!$%@?ństwo wobec niego i nawet nie ma co dyskutować.
zmierzam w dobrym kierunku i moje dzieci będą miały już znacznie lżej


@zdolny_ale_leniwy:

Czyli jednak dostrzegasz problem.

Mnie dziwi, że ktoś ma dzieci i przez te 18 lat ich wychowania nie zadba ich rozwój umysłowy, potrzeby nie tylko emocjonalne ale i materialne, a gdy wyfruwają z domu to bez wsparcia, i pracują w januszekaie za minimalną aby spłacić za 20lat kredyt na kawalerę, a międzyczasie zamiast cieszyć się życiem to wegetują.
@jPaolo2: po 1 op to nie autor że screena, po 2 aparat jest refundowany do pewnego wieku. Mówię o sytuacji w której ktoś np. chce stały aparat w wieku nastu lat i nie jest to konieczność a jakaś lekka poprawa wyglądu. Za czasów mojego dzieciństwa to był koszt liczony w tysiącach i regularne wizyty za ok 150zl. W tamtych czasach to było sporo pieniędzy. Poza tym możesz miec pieniądze kiedy decydujesz