Wpis z mikrobloga

Przez ostatnie miesiące zastanawiałem się jaki kupić samochód i radziłem mirasków z tagu #motoryzacja, więc czas na małe podsumowanie. Najpoważniej rozważałem #audi a5, #bmw g20, #alfaromeo giulia, #ford #mustang. Po wielu rozkminach i jazdach testowych wybrałem Giulię :)

Ogólnie wybór był bardzo trudny i sądzę, że z każdego z tych samochodów byłbym zadowolony.
Audi A5 przedlift odpadł przez wysokie ceny - 150 tysiecy za 4 letnie auto to nieco za dużo.
Audi A5 2021 odpadło przez usunięcie pokrętła do inforozrywki i jeszcze większy wystający tablet. W Audi podobał mi się Virtual Cockpit ale po przemyśleniach uznałem, że w sumie to mi to zbędne.
Mustang w grę wchodził raczej używany z USA (kilka rzeczy jest fajniej zrobionych niż EU). Niestety bardzo kiepskie wnętrze i system inforozrywki były powodami dla których fordzik odpadł i mógłbym go kupić tylko jako weekendowca. Na korzyść Mustanga to oczywiście dźwięk silnika i wygląd zewnętrzny.

BMW G20 było chyba największym rywalem Giuli. Odpadło ze względu na wyższą o 30-40 tysięcy cenę przy podobnym wyposażeniu i problemy z dostępnością(długie terminy oczekiwania na odbiór samochodu). Podstawowe zegary w BMW wyglądają tragicznie, niestety te za dopłatą również nie porywają. Na korzyść BMW to znacznie więcej opcji konfiguracji i kilka bajerów niedostępnych w Alfie.

Ok, w takim razie dlaczego wybrałem Afla Rumuno? :)
- niesamowity wygląd, do tego bardzo rzadko spotykany na drogach (ja widzę taką raz na 3 miesiące)
- świetny klimat wnętrza (przez te duże łopatki czujesz się jak w ferarri)
- obsługa dotykiem i pokrętłem
- niższa cena i niższe koszty utrzymania
- 5 lat gwarancji
- super skrzynia i łopatki
- to jak się ten samochód prowadzi jest nie do opisania - po prostu bajka

Dziękuje wszystkim, którzy mi doradzali i odpowiadali (często na głupie) pytania.
Jeśli ktoś ma podobne dylematy niech śmiało pisze postaram się pomóc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
saycool - Przez ostatnie miesiące zastanawiałem się jaki kupić samochód i radziłem mi...

źródło: comment_1619950111xOdwWuxUyBfxrMTAqzbBhH.jpg

Pobierz
  • 136
@Krmtzzz: @saycool: dodatkowo środek po lifcie jest podobno dużo lepiej wygłuszony niż ten przedliftowy, mógłbyś potwierdzic? super fura! ;D Ja chciałem taką, na małą akcyzę sprowadzać z USA. to albo audi tt 8s.Mógłbyś podać jakie koszta opłat masz? tu albo priv? mi nie przeszkadza chyba promień skrętu, w czym lepsza jest veloce?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@saycool: mam koleżankę która pracuje w dziale jakości firmy, która robi poduszki powietrze do Giuli, moja rada - nie miej wypadku ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Niech Ci służy mireczku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@interpenetrate: No właśnie nie ma opcji wentylacji - dlatego nie brałem pełnej skóry.
Co prawda Veloce ma perforowane siedzenia, ale nie wiem jak to się spisuje latem.
Szklany dach można zamówić do każdej wersji.
Mustang w grę wchodził raczej używany z USA (kilka rzeczy jest fajniej zrobionych niż EU). Niestety bardzo kiepskie wnętrze i system inforozrywki były powodami dla których fordzik odpadł i mógłbym go kupić tylko jako weekendowca


@saycool: Hej, gratulacje zakupy. Piękne te alfy i chętnie bym się taką przejechał
Co do Mustanga - USA używane oznaczały by z góry że byłby bity, ale to nie koniecznie musi go przekreślać. Co konkretnie w