Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi kto ma rację. Bo ja już #!$%@?łem.

Szedłem dziś Nowym Światem i zauważyłem, że na chodniku leży straszy człowiek, obok jego kule i słonce mu nawala w twarz. Zapytałem, czy wszystko ok, ale nie reagował. No ale był przytomny. Widać było,że był raczej menelem ale no nie chciałem stygmatyzować i uznałem, że być może potrzebuje pomocy.

Szybki tel na 112 i wysłali karetke. Kazali czekać aż przyjadą. Czekałem, mimo, że trochę mi sie spieszyło. Po ok 10 min przyjechała karetka i lekarzowi jakoś udało się tego człowieka wybudzić. Okazało się, że był zalany w trupa. Pytam więc drugiego ratownika czy jeszcze jestem potrzebny czy mogę już iść. Na co słyszę odpowiedz: Proszę już iść, chyba że chce Pan mandat 500 zł za nieuzasadnione wezwanie. Trochę mnie to oburzyło, bo to chyba nie mój obowiązek wiedzieć czy ktoś jest pijany. Poza tym, 112 mogło wysłać Policję również, bo tam akurat jest patroli mnóstwo (w czasie gdy czekałem przejezdzały dwa patrole i żaden się nie zatrzymał).

I teraz kto ma rację - ratownik dobrze zaaragował? Czy jednak ja miałem rację dzwoniąc do nich zamiast np. na Straż Miejską? Dodam, że gosc leżal w ten sposób, że mnóstwo ludzi się interesowało, czy wszystko jest ok.

#warszawa #polska #ratownictwo
  • 111
  • Odpowiedz
Jakim ujem może byc tylko jedna karetka na caly rejon? Gdzie idą te wszystkie pieniądze z naszych składek? Niemozliwe zeby byla doslownie tylko jedna karetka chyba ze mówisz o jakieś pipiduwie dolnej, bo szpital przeważnie ma 4-6 karetek


@smacznyy: 4-6? Facepalm. To nie rok 2005.
Na cały kraj z 2019:

– 6 226 – aut, które w rubryce przeznaczenie miały opis „sanitarny”,

– 1 248 – opisanych jako „karetka sanitarna”,

  • Odpowiedz
No bo tak się składa, że 99% tych meneli ani karetki ani szpitala nie potrzebuje, są #!$%@?, często wulgarni i agresywni wobec nas, nie chcą nas słuchać i nie raz I nie dwa jak tylko trochę się prześpią uciekają ze szpitali. Ich stan higieny też nie jest bez znaczenia, ale to już jest mniej istotne bo akurat tutaj często zwykli ludzie tez potrafią być zaniedbani. To jest zwyczajne marnowanie środków, które mogłyby
  • Odpowiedz
A reakcja ratownika była absolutnie nie na miejscu. Później ci sami ratownicy łażą po mediach i płaczliwym tonem proszą o pomaganie osobom, które straciły przytomność na ulicy.


@DziobakApokalipsy_: Ratownik od paru lat pracuje za trzech. W służbie zdrowia nie ma już osób z powołania. W obecnych warunkach jedynie takie osoby jak ten ratownik są w stanie pracować w tym zawodzie i nie zwariować, te milsze znalazły sobie lepszą pracę albo emerytury,
  • Odpowiedz
@smacznyy: możliwe, możliwe. Dokładnie na Mazurach. Szpital ma 2,tylko jedna obsługuje obszar w stronę granicy z Rosją(80km), a druga obszar w stronę miasta z kolejnym szpitalem(50km).
Na co idą pieniądze? #!$%@? wie, na pewno nie na ochronę zdrowia.
  • Odpowiedz
@smacznyy: to powiem Ci ciekawszą rzecz. Od godziny 15 na oddziale zostaje jeden ginekolog. I taki stan jest do 8 rano kolejnego dnia. Jeśli w tym czasie musimy zrobić cięcie cesarskie to potrzebny jest chirurg do trzymania haków. Zgadnij ile ich jest na dyzurze od 15 do 8 rano.. Tak, też jeden. Cięcie trwa godzinę. Co w przypadku, jeśli w tym czasie przywiozą nam kogoś po wypadku wymagającej natychmiastowej operacji ratującej
  • Odpowiedz
@taalarek: Nie ma się czego dziwić, ze tylko jeden lekarz na cały oddział. W Polsce brakuje lekarzy, bo wszyscy najkepsi poucuekali na zachod, a tu zostali Ci ktorym sie nie udalo uciec, bo im za malo płaca
  • Odpowiedz