Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi kto ma rację. Bo ja już #!$%@?łem.

Szedłem dziś Nowym Światem i zauważyłem, że na chodniku leży straszy człowiek, obok jego kule i słonce mu nawala w twarz. Zapytałem, czy wszystko ok, ale nie reagował. No ale był przytomny. Widać było,że był raczej menelem ale no nie chciałem stygmatyzować i uznałem, że być może potrzebuje pomocy.

Szybki tel na 112 i wysłali karetke. Kazali czekać aż przyjadą. Czekałem, mimo, że trochę mi sie spieszyło. Po ok 10 min przyjechała karetka i lekarzowi jakoś udało się tego człowieka wybudzić. Okazało się, że był zalany w trupa. Pytam więc drugiego ratownika czy jeszcze jestem potrzebny czy mogę już iść. Na co słyszę odpowiedz: Proszę już iść, chyba że chce Pan mandat 500 zł za nieuzasadnione wezwanie. Trochę mnie to oburzyło, bo to chyba nie mój obowiązek wiedzieć czy ktoś jest pijany. Poza tym, 112 mogło wysłać Policję również, bo tam akurat jest patroli mnóstwo (w czasie gdy czekałem przejezdzały dwa patrole i żaden się nie zatrzymał).

I teraz kto ma rację - ratownik dobrze zaaragował? Czy jednak ja miałem rację dzwoniąc do nich zamiast np. na Straż Miejską? Dodam, że gosc leżal w ten sposób, że mnóstwo ludzi się interesowało, czy wszystko jest ok.

#warszawa #polska #ratownictwo
  • 111
  • Odpowiedz
@pawelczixd: Kiedyś w barze starszy gość się #!$%@?ł, leżał potem na ławce bo bar miał ogródek, nie pasowało nam w jaki sposób spadł z ławki i jaki był bezwładny, ziomek którego znałem akurat był w barze(ratownik) zmierzył mu puls i wezwał pogotowie, ziomek miał zawał, gdyby nikt nie zareagował jak my (Oo #!$%@?ł się) to gość by tam zmarł.
  • Odpowiedz
@pawelczixd: Jak zaczną wlepiać mandaty za wezwanie karetki do nieprzytomnej osoby, to w końcu ludzie przestaną w ogóle reagować i wtedy dopiero będzie pięknie. Jak w Chinach, gdzie ludzie po prostu przechodzą obojętnie, na wszelki wypadek.
  • Odpowiedz
Jakby kogoś interesowało co @MaxVerstapen napisał, że mode usunął:

"trzeba było mu powiedzieć że za 500zł to możesz mu nas**ć do ryja. Ku*wa co za kraj"

A przy okazji zwracam uwagę mode, że może sobie włączyć cenzurę wulgaryzmów, jeśli takowe im przeszkadzają. Wystarczy wejść w ustawienia konta na Wykopie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@pawelczixd: miałem sąsiada chlora w domu obok. co dzień chodził narąbany. aż nagle przez parę dni go nie widziałem, wiec stwierdziłem idę do niego do domu i sprawdzę. Wczodze a ten leży na podłodze że złamana nogą i jęczy .

No to zadzwoniłem po karetkę.
Jak ta przyjechała i ratownicy wyszli z jego domu mając go na noszach, to byli na mnie mega #!$%@? i z wielkim wyrzutem do mnie powiedzieli
  • Odpowiedz
@pawelczixd: @DziobakApokalipsy_: No i super, teraz jeszcze powinniście iść na jakąś izbę przyjęć, żeby zesrać się na wypoku, ILE TO CZEKALIŚCIE AŻ KONOWAŁ WAS OBSŁUŻY, a w tym czasie taki zalany w trupa żul i odpad społeczny, miał NA WASZ KOSZT, całą diagnostykę z TK łba łącznie, detoks i mycie ze szczyn, gnoju i rzygowin.

Fajnie, nieprawdaż?
  • Odpowiedz
@pawelczixd: Ja natomiast liczę, że gdy przyjdziesz kiedyś do szpitala, to pokiblujesz sobie na ławeczce, bo SIP lub SOR będzie właśnie obsługiwała takich śmierdzących jegomościów, z twoich podatków. Potem, po 1-2 godzinach wejdziesz sobie do gabineciku po takim lumpie, bo ów lump będzie leżał na korytarzu i śmierdział, podłączony do kroplówki, żeby zbić mu poziom promili, bo przecież ten wzorowy obywatel roku Rzeczypospolitej jest w stanie zagrożenia życia pow. 4 promili...
  • Odpowiedz
@pawelczixd to jako ratownik pozwolę sobie wytłumaczyć. Trafiłeś na ratownika buca, których niestety tez można w naszym zawodzie spotkać, zwłaszcza w karetkach z lekarzami. Sam w pracy jeżeli to jest pacjent o wyglądzie typowego menela to też zawsze sugeruje zastanowić się dwa razy do kogo wzywa się ZRM, chociaż nigdy z pretensją. Ogólnie duży plus za reakcję i wezwanie ZRM, chociaż to jest właśnie taką kwestia, którą trzeba rozważyć za I przeciw
  • Odpowiedz
@pawelczixd: Zrobiłeś bardzo dobrze, jeśli kiedyś by ci przyszło, że w takiej sytuacji ktoś wylatuje z mandatem to odmawiaj :) zawsze się bronisz, że ty przeszkolenia nie masz i nie wiesz czy to osoba pijana czy ma problemu zdrowotne, gdyby ludzie nie mieli znieczulicy i zachowywali się tak jak Ty to nie byłoby tych chorych sytuacji,że gość padł na zawał na środku ulicy. Nie przejmuj się bucem i reaguj zawsze !
  • Odpowiedz
@pawelczixd jako rat med powiem ci, że dobrze zrobiłeś. Zawsze powtarzam, że wolę pojechać i sprawdzić. Zresztą jakbyś wezwał policję to oni prawdopodobnie by wezwali karetkę żeby przebadali gościa, a dopiero mając podkładkę w postaci karty mcr, odpowiednio by się nim zajęli. Nie przejmuj się, najgorsze co mogłeś zrobić to udać, że nie widzisz :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawelczixd: pytam serio, nie atakuję nie można się było gościa (tego pijanego) spytać czy dzwonić po karetkę? Poszturchać butem itd.?
  • Odpowiedz
@Faiko: ja na miejscu OPa jak już bym się zainteresował to nawet jakby bełkotał to bym wezwał kartkę. Potem gość by zszedł z zalania i by jeszcze go szukali i problemy robili. IMHO reakcja prawidłowa, to ratownik medyczny powinien oceniać stan pacjenta a nie przypadkowy przechodzień.
  • Odpowiedz