Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi kto ma rację. Bo ja już #!$%@?łem.

Szedłem dziś Nowym Światem i zauważyłem, że na chodniku leży straszy człowiek, obok jego kule i słonce mu nawala w twarz. Zapytałem, czy wszystko ok, ale nie reagował. No ale był przytomny. Widać było,że był raczej menelem ale no nie chciałem stygmatyzować i uznałem, że być może potrzebuje pomocy.

Szybki tel na 112 i wysłali karetke. Kazali czekać aż przyjadą. Czekałem, mimo, że trochę mi sie spieszyło. Po ok 10 min przyjechała karetka i lekarzowi jakoś udało się tego człowieka wybudzić. Okazało się, że był zalany w trupa. Pytam więc drugiego ratownika czy jeszcze jestem potrzebny czy mogę już iść. Na co słyszę odpowiedz: Proszę już iść, chyba że chce Pan mandat 500 zł za nieuzasadnione wezwanie. Trochę mnie to oburzyło, bo to chyba nie mój obowiązek wiedzieć czy ktoś jest pijany. Poza tym, 112 mogło wysłać Policję również, bo tam akurat jest patroli mnóstwo (w czasie gdy czekałem przejezdzały dwa patrole i żaden się nie zatrzymał).

I teraz kto ma rację - ratownik dobrze zaaragował? Czy jednak ja miałem rację dzwoniąc do nich zamiast np. na Straż Miejską? Dodam, że gosc leżal w ten sposób, że mnóstwo ludzi się interesowało, czy wszystko jest ok.

#warszawa #polska #ratownictwo
  • 111
@pawelczixd: pracuję w szpitalu, gdzie jest jedna karetka na cały rejon około 80km. I tam nieuzasadnione wezwania nas wkurzają, bo czasami jest tak, że przez nie ktoś na prawdę może umrzeć.
Ja akurat pracuję na porodówce i jak widzę, że kobietę wiezie karetka, a okazuje się, że tam nawet poród nierozpoczęty, żadna sytuacja zagrażająca, tylko poczuła skurcz i nie chciała własnym samochodem jechać to mnie zawsze trzęsie i #!$%@? taką delikwentkę.
@DziobakApokalipsy_: Bo taki ratownik wychodzi z założenia, że tylko normalnym ludziom potrzebna jest pomoc medyczna. Dla takich ludzi menel już nie jest człowiekiem i traktują takie wezwania jak wezwanie karetki dla żartów

No i kolejna kwestia. Przydzą się meneli
@taalarek: Jakim ujem może byc tylko jedna karetka na caly rejon? Gdzie idą te wszystkie pieniądze z naszych składek? Niemozliwe zeby byla doslownie tylko jedna karetka chyba ze mówisz o jakieś pipiduwie dolnej, bo szpital przeważnie ma 4-6 karetek
@pawelczixd według mnie ludzie, którzy mogą fiknąć na ulicy czy w busie powinni mieć jakieś naszywki na ubraniach informujące o tym
Widzisz gościa z naszywką papają dającego okejke? Parkinson
Typek z naszywką grubasa chlejącego cole? UWAGA CUKRZYK
To mogłaby być niezla akcja dla chorych. Twój rodzinny czy do jakiego tam chodzisz powinien za darmo dawać takie nalepki/naszywki.
Widzis menela bez naszywki? Walisz mu kopa lub chowasz ciało do śmietnika jak w Hitmanie.
@smacznyy No bo tak się składa, że 99% tych meneli ani karetki ani szpitala nie potrzebuje, są #!$%@?, często wulgarni i agresywni wobec nas, nie chcą nas słuchać i nie raz I nie dwa jak tylko trochę się prześpią uciekają ze szpitali. Ich stan higieny też nie jest bez znaczenia, ale to już jest mniej istotne bo akurat tutaj często zwykli ludzie tez potrafią być zaniedbani. To jest zwyczajne marnowanie środków, które
@Agemaker: No tak ale przyczyna ich stanu rzeczy przewaznie sa problemy psychiczne i odmawianie to zwykły mechanizm obronny. Dlaczego menela tylko dlatego, ze sie stoczyl masz prawo traktowac gorzej, bo jest na dnie? Czemu masz go traktowac jak podczlowieka? Bo co? Kim ty jestes zeby oceniac kto jest lepszy a kto gorszy?
@smacznyy problemem ich stanu rzeczy jest wóda i inne napoje alkoholowe. Ja naprawdę nic nie mam do bezdomnych, którzy w jakimś tam stopniu dbają o siebie, wiadomo, że różnie w życiu bywa, ale gardzę tymi którzy mają za nic swoje życie a do mnie potrafią wyjechać z tekstem, że jestem jak dupa od srania żeby go podnieść. Zwierzęta przynajmniej się myją i nie tarzają się w swoich odchodach. To co ci ludzie
@tellet po pierwsze menel też jest człowiekiem i jeśli potrzebuje pomocy to należy mu jej udzielić.
Po drugie w całej historii nie chodzi nawet o to czy to był menel, ale o samą reakcję ratownika. Skąd OP miał wiedzieć, że gość jest pijany? Nie musi się znać na udzielaniu pierwszej pomocy czy na rozpoznawaniu trzeźwości. Zauważył kogoś, komu jego zdaniem należałoby pomoc, więc pomoc wezwał. A reakcja ratownika była absolutnie nie na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@venezuelanbiedol: cukrzycy często noszą bransoletki, ale po pierwsze ludzie nie patrzą na takie rzeczy (dopiero medycy gdy już przyjeżdżają to mają ułatwienie) a po drugie nie każdy cukrzyk chce krzyczeć światu, że jest chory - imo rozumiem to.
po pierwsze menel też jest człowiekiem i jeśli potrzebuje pomocy to należy mu jej udzielić.


@DziobakApokalipsy_: To sobie płać na takiego darmozjada, ale nie zmuszaj reszty społeczeństwa do utrzymywania i leczenia tych pasożytów, które wizytują szpitale co tydzień.
Potem jest placz, że nie ma kasy na leczenie ooo uu biedni polacy.
Ale jak trzeba przepalić kasę na wyjazdy do lumpów, ich badanie i zaopatrzenie, to już społeczeństwo milczy, bo przecież ten