Wpis z mikrobloga

@volver021: nie każdy, oczywiście, że nie. Ale strasznie nie lubię gadania że ganja jest super bezpieczna i w ogole, ktoś zna kogoś kto jara 50 lat i nic się nie stało dlatego najlepiej kopcić codziennie
  • Odpowiedz
@danielek_czarodziej: nawet powinnismy, jak ktoś chce sobie zrobić krzywdę i wypije rozpuszczalnik to delegalizacja rozpuszczalników nie rozwiąże problemu. Jak dorosła osoba chce sobie pofurać koks do nosa to czemu ma być za to karany, skoro krzywdę bedzie robił tylko sobie?
  • Odpowiedz
  • 16
@danielek_czarodziej do srania. Wykopki wy jesteście tak głupi xD to dlatego częściej siedzę na reddicie niż tu. Owszem palenie marihuany może prowadzić do schizofrenii jeśli ktoś ma do tego predyspozycje genetyczne i jest tzw. "Heavy userem". Ale to, że jakis promil ludzi dostało schizofrenii i przy okazji paliło weed nie znaczy, że każdy jej dostanie, albo jest na to narażony. A i ktoś tu jeszcze #!$%@?ł głupoty, że alkohol powoduje jedynie negatywn
  • Odpowiedz
@selena: no i wystarczy mi, że promil jest narażony (chociaż imo bardziej procent) zeby tego nie ruszać i uważać że może mi to zaszkodzić, bo znając moje szczęście będę w tej grupie. A co do alko to nikt nie powiedział, że tylko fizyczne. Sam uważam, że alko to najgorszy syf, bo sieje spustoszenie na każdej płaszczyźnie życia.
  • Odpowiedz
@danielek_czarodziej: Schizofrenika nie znam żadnego, ale jednego paranoika i kilku, którzy nie mogą po latach ogarnąć się ze stanami lękowymi po zakończeniu przygody z zielskiem. Tylko ja tu nie mówię o niedzielnych palaczach, co pośmiali się pół godzinki raz na miesiąc, tylko o wytrawnych smakoszach, którzy jarali każdy śmieć, jaki pojawił się w obiegu.
  • Odpowiedz
@Thermao: @selena: to ja jeszcze tylko dodam nowszą przeglądówkę, która dodaje kilka badań:

https://www.webmd.com/schizophrenia/schizophrenia-marijuana-link

Ale sens się nie zmienił:

Although the exact nature of the marijuana-schizophrenia link is still murky, doctors know enough to offer some guidelines:

It’s wise for teens to avoid marijuana or delay using it until they are adults.

If you have schizophrenia, don’t use marijuana.

If you have a family history of schizophrenia or other
  • Odpowiedz