Wpis z mikrobloga

UWAGA! ZANIM ZACZNIESZ PRZECZYTAJ DYSKUJĘ MOŻE CZEGOŚ ZAPOMNIAŁEM I NIE MOGŁEM DOPISAĆ A KTOŚ TO WYPUNKTOWAŁ W DYSKUSJI POZA TYM MOGĄ TAM BYĆ INNE METODY I CIEKAWE RZECZY

Trochę się podepnę pod temat @dan-kamynski "legalnych metod osiągania wyższego stanu duchowego" bez użycia #psychodeliki
Chciałbym zamiast z tego robić listę przekształcić w otwartą dyskusję z możliwością dodawnia własnych materiałów bądź uzupełniania informacji tu podanych.

Budżetowe zasłony na oczy do "eksperymentu #ganzfeld" (pomysł podebrany z jakiegoś czatu)

Do skonstruowania zasłon na oczy będziesz potrzebować
- Butelka Pepsi 2L
- Taśma izolacyjna (bądź jakakolwiek taka trochę grubsza)
- Nożyczki

Wytnij górny fragment butelki (do momentu gdzie kończy się od góry etykieta Pepsi, ten z wybrzuszeniem) z tego (wybrzuszenia) wytnij dwa podobne fragmenty plastiku w taki sposób by zakrywały oczy, zaklej to taśmą izolacyjną, tak by przykrywała całe.

Użycie:
Ustaw i włącz jakieś mocne źródło światła (np lampa albo lapka) i skieruj tak byś miał je nad głową.
Załóż słuchawki (najlepiej zakrywające uszy), wejdź na noises.online i wybierz biały szum, nałóż soczewki na oczy przyklej taśmą tak by nie dało się przez nie zobaczyć niczego poza jednolitym kolorem, kiedy tak się stanie połóż się upewniając że słyszysz tylko szum i widzisz jednolity kolor przez który prześwituje światło. Po 20 - 30 min powinieneś zacząć "widzieć" i "słyszeć" różne rzeczy. Początkowo ta metoda służyła do testowania zdolności psionicznych, myślę że może też się przydać aby osiągnąć stan relaksu / transu.
Nie powinny tego robić osoby z padaczką bądź zdiagnozowaną schizofrenią.

Programowanie snów & LD

Da się wpłynąć na przebieg snów jedynie myślą bądź czynnikami zewnętrznymi.
Drugi przypadek dotyczy tylko snów płytkich (typu drzemka) wtedy sygnały rodzaju głos mogą przeniknąć do snu i wpłynąć na niego.
Co do pierwszej sytuacji takie rzeczy się zdarzają gdy poświęcasz czynności dużo czasu (efekt Tetrisa) bądź są z nią związane silne emocje.
Może też to pomóc w osiągnięciu LD - stanu we śnie gdy wiemy że śnimy i możemy sen kontrolować (nie polecane dla osób ze schizofrenią i problemami z sercem)

Psychodeliki w snach

Temat odnosi się do brania psychodelików w snach nie brania psychodelików i zasypiania
Piszę o tym bo często sam mam takie doświadczenia, efekty są... różne zwykle przypomina to filter nałożony na rzeczywistość
W jednym z tekstów znalazłem taką anegdotkę

“Oneironautykę praktykuję już od około trzech lat. Niedawno wpadła mi do ręki książka Carlosa Castanedy “Nauka don Juana”, w której autor opisuje swoje doświadczenia po zażyciu świętych grzybów meksykańskich. To było bardzo interesujące. Niezwykłe doświadczenia Castanedy zafascynowały mnie. Chciałem spróbować tego samego. Kiedy porozmawiałem o tym ze swoim nauczycielem oneironautyki, poradził mi, żebym spróbował tak zaaranżować swój sen, by znaleźć się na spotkaniu plemiennym Indian Yaqui i przyjąć z rąk szamana święty napój. Kilka razy scena kończyła się za wcześnie, lecz pewnej nocy udało mi się doprowadzić ją do końca. Po wypiciu słodko-gorzkiego, gęstego płynu natychmiast zacząłem doświadczać bardzo silnych wrażeń wzrokowych. Kolory stały się bardzo intensywne, jaskrawe. Były nawet żywsze od tych, które pamiętam ze swoich pierwszych świadomych snów. Przed moimi oczami rozpoczęła się gonitwa obrazów. Postacie i formy przelewały się jedna w drugą we wspaniałej orgii kolorów. Patrzyłem oniemiały, mój umysł porażony wizjami nie kontrolował niczego, poddałem się wewnętrznym siłom Jaźni. Niektóre wizje wywoływały we mnie ogromną, seksualną wręcz przyjemność, efektem innych był lęk, jeszcze inne powodowały w całej mojej istocie pewien rodzaj wibracyjnego rezonansu. Czułem, że odbywa się swoista “operacja” energetyczna na moim ciele astralnym. Po kilkunastu minutach wizje zaczęły blednąć, a ja znowu mogłem przypomnieć sobie kim jestem i co robię. Zacząłem się budzić. To był jeden z najbardziej intensywnych snów świadomych jakie miałem do tej pory. jeszcze przez kilkanaście dni mogłem żywo przywołać w pamięci obrazy z tego snu. Były one dla mnie źródłem przyjemności i odświeżenia, lecz również dostarczyły mi sporo tematów do medytacji. W codziennym życiu zauważyłem u siebie silny, dynamiczny rozwój intuicji. Moje życie zaczyna układać się harmonijnie, jak gdyby bez mojego wysiłku. To jest fascynujące.”(K.K. Warszawa)

Bytof. A - L.S.D zamiast LSD

Oddychanie holotropowe & Oddech Wim Hofa

Dokonując hiperwentylacji możemy osiągnąć odmienny stan świadomości, pierwszy opisał to czeski psychiatra S. Grof gdy odcięto go od dostępu do LSD, zostało to opisane w jego książce Przygoda odkrywania samego siebie. Warto też zwrócić uwagę na technikę Wima Hofa (którą podesłał @Jakis_Leszek - dzięki)
https://www.youtube.com/watch?v=U_Xj8AMN0QU
Ja bym uważał z wywołaniem takiego stanu, nadmierna hiperwentylacja może prowadzić m.in do omdlenia.

Medytacja & yoga

Oczywiście nie da się mówić o odmiennych stanach nie wspominając o medytacji. Różne kultury praktykowały różne formy ale chyba najbardziej znane są medytacje wykorzystywane przez religie wschodu. W sieci są różne kursy i nagrania medytacyjne. Ostatnio modna stała się też medytacja mindfullnes (o której też wspomniał JakisLeszek)
która polega na koncetracji na bodźcach ze i wewnętrznych.

Podróż mentalna
Wedle definicji

Podróż mentalna – Jeden z odmiennych stanów świadomości. Podróż Twojej świadomości do świata mentalnego, przy jednoczesnej świadomości bycia w świecie fizycznym, gdzie obrazy, dźwięki i odczucia wędrują do nas. Porównajmy to do OOBE. W nim podróżujemy do nich, natomiast w PM to one podróżują do nas. Stajemy się odbiornikiem historii, zdarzeń, czy sytuacji. Wyróżniamy, dwa rodzaje podróży mentalnych: 1. Podróż mentalna taka, jak świadomy sen ( PM, jak LD ) 2. Podróż mentalna taka, jak doświadczenie poza ciałem ( PM, jak OOBE ). W przypadku nr 1, podróż ma podobne właściwości co świadomy sen, a w przypadku nr 2, takie same jak doświadczenie poza ciałem.

Tu opisano metodę

Trans
Też wspomniał o tym Jakis
Leszek (A tu kurs wchodzenia w trans)
Dzięki transowi możemy też osiągnąć inne stany świadomości a także użyć autosugestii.

Out of Body Experiences / Channeling

Stany gdy "dusza" przemieszcza się w niefizycznym wymiarze, praktyki takie były znane już chociażby w buddyzmie.

Inne:

Psychowalkman
Połączenie białego szumu i migających diod LED, ma to pomóc w osiągnięciu odmiennych stanów świadomości. Nie powinny tego wykonywać osoby z padaczką ze względu na dużą możliwość ataku

Dreammachine
Jest to urządzenie którego celem ma być wprowadzenie człowieka w odmienny stan świadomości przez miganie. Nie powinny tego robić osoby z padaczką ze względu na dużą możliwość ataku

Materiały
KIPPIN (archiwum materiałów od medytacji po LD i inne paranormalne rzeczy)
https://rs.maszyna.pl/~boberov/Kippin/
Erowid Spirit
https://www.erowid.org/spirit/

Podziękowania:
@Jakis_Leszek (ogólnie za wszystko)
@dan-kamynski (za pomysł)
Inni którzy się udzielali w pierwszym temacie


#narkotykizawszespoko #oobe #swiadomysen #ganzfeld #deprywacjasensoryczna #medytacja #channeling #oddychanieholotropowe #joga #sen #trans #odmiennestanyswiadomosci
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Dreampilot: Dzięki :) Jeśli chodzi o oryginalne nagrania to próbowałem ale jakoś na mnie nie wpłynęły :)
Może to też kwestia że w jakiś nieprawidłowy sposób do tego podszedłem, ciekawe jest też że chyba w oryginalnym doświadczeniu stosowano połączenie nagrań z deprywacją sensoryczną (łóżka wodne, ciemne pomieszczenia)
@dzonson_karolson: Cieszę się że się zgadzasz ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@billuscher: Może miałeś zbyt duże oczekiwania, wpływ tych nagrań jest delikatny i żeby osiągnąć "mind awake, body asleep" to trzeba wprowadzać się w ten stan również poprzez technikę mentalną (np. skupiając się i rozluźniając po kolei wszystkie części ciała) podczas gdy nagranie robi swoją część. Jest to taka medytacja na sterydach :) To wymaga praktyki.

Owszem, w instytucie są specjalnie kabiny ale nie chodzi tu o deprywację sensoryczną a o zapewnienie
@Dreampilot: Możliwe, ogólnie trans wymaga koncentracji, skupienia i pełnej relaksacji to już jest wyższy poziom by "wyłączyć" ciało a zostawić umysł ;)

Ale też trzeba zaznaczyć że deprywacja pomaga w osiągnięciu tego stanu może to ma jakiś wpływ minimalny chociaż, im bardziej jesteś odcięty od bodźców tym bardziej jesteś zrelaksowany, nie żeby treningi nie były ważne ale na pewno jakieś wyłączenie zmysłów chociaż częściowe wspomaga stan relaksacji
@billuscher: Dzięki mi się nie chciało :D
To dreammachine i psychowalkman mnie zainteresowało ale nie chce mi się samemu z elektroniką babrać
@Dreampilot: Jaka jest tego skuteczność? Bo powiem dość interesująca jest kwestia tych nagrań, czytałem o programie RV być może badania w tym temacie wciąż trwają ale są utajnione przez rząd USA i CIA
Nie musisz producent aplikacji Sleep as Android zrobił wersję psychowalkmana tylko myślę że dobrze by było mieć jakieś gogle typu Google Cardboard żeby widzieć tylko migające światło telefonu

być może badania w tym temacie wciąż trwają ale są utajnione przez rząd USA i CIA

Wątpię tam pracują ludzie którzy jak coś nie przynosi współmiernych efektów co do włożonego wysiłku to rezygnują bo im pieniążki ucinają
@dan-kamynski:
Ja kiedyś celowo wywoływałem hiperwentylacje podczas relaksacji, później było bardzo łatwo wejść w stan bardzo głebokiej relaksacji, gdzie zostawał sam umysł, poczucie ciała znikało, kilka razy udało mi się "usunąć" świadome oddychanie, funkcją oddychania zajęła się w 100% podświadomość podobnie jak podczas snu, ciekawe doświadczenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dan-kamynski: Wiele osób mówi że działa ale to nie jest jakiś efekt Wow. Najlepiej będzie spróbować na własnej skórze. Ściągnij sobie z neta "Gateway Experience", jak dobrze poszukasz to znajdziesz chociaż to normalnie jest płatne. Czytaj dołączoną instrukcję bo inaczej nic nie będziesz z tego wiedział.

"Stargate Project" jest już dawno zamknięty a akta zostały odtajnione przez CIA. Po prostu decydenci uznali że całe psi jest zbyt słabe aby wg niego
@Jakis_Leszek: O, powiem szczerze zaciekawiłeś mnie, tylko też trzeba sprawdzić na ile to bezpieczne.

"Stargate Project" jest już dawno zamknięty a akta zostały odtajnione przez CIA. Po prostu decydenci uznali że całe psi jest zbyt słabe aby wg niego podejmować strategiczne decyzje. Najwięcej raportów dotyczyło właśnie RV. Raport nt. "Gateway Process" który jest opisywany w artykułach które linkowałem wyżej mocno uwiarygadnia Gateway jak i działalność instytutu.


Czytałem interesujący dokument o RV