Wpis z mikrobloga

Ktoś pomoże w decyzji? Zdane prawko w tym roku, wcześniej jeździłem na enduro 125ccm. Chciałbym kupić coś mało awaryjnego z bezproblemowym dostępem do części. Przeznaczenie - turystyka szosowa, okazjonalnie zjazd na szuter. Zastanawiam się nad:
1. BMW f650 (funduro)
2. BMW F650GS
3. Yamaha XJ900 Diversion
4. Yamaha Xj600
5. Yamaha Fazer 600
6. Yamaha TDM 850
Kolejność przypadkowa, budżet 8-9k.
#motocykle
  • 21
@#!$%@?: stare BMW w świecie motocykli ma zupełnie inny odbiór niż w świecie samochodów. Ja jeżdżąc dual-sportem (który praktycznie jest enduro) w stroju motocrossowym czuję się jakbym był gorzej odbierany niż sebiksy w BMW...
@vjabko: wiem ale supermoto/enduro to nie dla mnie, swoim częściej jeżdżę po szosie i celuje w coś spokojniejszego z wyglądu, coś co można obładować bagażem i podróżować komfortowo
3. Yamaha XJ900 Diversion

4. Yamaha Xj600

5. Yamaha Fazer 600

6. Yamaha TDM 850


@TommyKaban: w tych maszynach zjazd na szuter nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem.

Najbardziej bez awaryjnym i najlepszym na dalekie wyjazdy motocyklem jest xj900.
xj 600 nie kupuj jest to dziadkowuz.
no właśnie xj900 mimo, że dla wielu nijaki mi bardzo sie podoba, przeraża jedynie waga ale dałbym sobie z tym radę pewnie z czasem. Miałes może ten motocykl? Coś więcej dodasz?


@TommyKaban: NIe nie miałem ale znajomi mieli.
To prawda że jest ciężki i za sprawą wału ciężko się go pcha.
Jednocześnie wał sprawia że jest to motocykl idealny na wycieczki.
Kanapa tak duża jak w żadnym innym a jak zamontujesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TommyKaban: Mam opcję 1, niestety z bezproblemowym dostępem do części jest problem. Jeśli chodzi o bezawaryjność to jest nieźle, wszystkie awarie które miałem były wynikiem tylko wieku i zużycia: gaźniki wymagały przeczyszczenia, guma od dolotu powietrza była pęknięta, oring od pompy wody się zdezintegrował ze starości. Poza tym sprzęt pancerny, zrobiłem z 50 tysięcy kilometrów głównie po drogach zadupiowych i jestem zadowolony.
@phty: zdawałem sobie sprawę, że części będą drogie ale nie myślałem, że będą też trudności z ich dostaniem, dzięki! To był mój pierwszy typ gdy zdecydowałem się robić prawko, podpowiesz co sprawdzić podczas oględzin? Ile ten rotax wytrzyma kilometrów?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TommyKaban: Mało stosunkowo popularny sprzęt no i na obecną chwilę zabytek (mój jest z 1994). Ja się na niego zdecydowałem bo był tani, można na lekki teren wjechać i jest niski a ja też jestem niski. Co do sprawdzania to chyba standard: czy coś nie cieknie, czy pali na zimnym (mój nawet po moim serwisie amatorskim odpala od strzała), jedzie prosto, rzuć okiem na regulator prądu bo to gówno zamknięte pod
@audiorestore: z tego co widzę to na jednym z portali ogłoszeniowych są wystawione 4 po czym wnioskuję, że może byc problem z np. uzywanymi częsciami, poza tym z tej czwórki tylko jeden egzemplarz mieści sie w moim budżecie