Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@AntyLiroy: @vin42: Ale jakimi hipokrytami? Przecież to, że ktoś zarabia dużo i popiera wyższe opodatkowanie bogatych to nie świadczy o hipokryzji matołku.

To świadczy, że patrzy z szerszej perspektywy niż tylko pierwszej osoby.

Na świecie wielu bogatych popiera wyższe podatki, m.in. Bill Gates czy Warren Buffet.

@CzaryMarek: popierać to sobie mogą co noe znaczy że je płacą wsiowy głupku.
@vin42: Płacą takie jakie mają, a że mają mniejsze to płacą legalnie mniejsze.
Czy to, że jadę przy przedszkolu zgodnie z prawem 50 km/h oznacza, że nie mogę się domagać ograniczenia prędkości tam do 30 km/h bo będę hipokrytą?

A wsiowy to jesteś ty
Ktoś bogaty chce opodatkowania bogatych - hurrr durrr hipokryzja lewactwa
Ktoś biedny chce opodatkowania bogatych - złodziej ebany, piniondzy nie umie zarobić sam, to od innych chce
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Płacą takie jakie mają, a że mają mniejsze to płacą legalnie mniejsze.

Czy to, że jadę przy przedszkolu zgodnie z prawem 50 km/h oznacza, że nie mogę się domagać ograniczenia prędkości tam do 30 km/h bo będę hipokrytą?

@CzaryMarek: co ty tu bredzisz typie? Nie o tym jest mowa. Pomyliłeś tematy, wjeżdżasz tu z podatkami a mowa jest o ludziach pokroju posła z pierwszego zdjęcia. A jak ktoś uważa ze płaci
@CzaryMarek: ale ja tutaj się nie spieram w kwestii czego chce generalnie socjaldemokrata. Raz jeszcze napisze to samo:

Mówienie, że gdula w kwestii podwyższenia składki zdrowotnej chce sobie dowalić wyższe opodatkowanie gdy omawiamy jego zysk z wynajmu jest śmieszne.
Gdula nie prowadzi firmy, podwyższenie zdrowotnej go nie obejmuje.
Nie widziałem, żeby wniósł chociażby jeden projekt o podatku katastralnym lub wyższym opodatkowaniu wynajmu, więc bądźmy poważni.
@Tranzystor_IGBT: ale on nie zbiednieje przez nią przecież, o to chodzi xD

Ustawa ma obejmować w ogromnym stopniu tych co są na działalności gospodarczej i zmienić sposób naliczania składki zdrowotnej.
Gdula prowadzi najem prywatny, nie ma żadnej działalności założonej, dlatego może krzyczyć, że opodatkować najbogatszych, gdy jego ta zmiana nie obejmie.

klik do oświadczenia majątkowego: https://orka.sejm.gov.pl/osw9.nsf/0/912EC399D3C80E3CC12586C6004B390E/%24File/OSW92_098.pdf