Wpis z mikrobloga

Wczoraj kupiłem na allegro 3 rzeczy od 3 sprzedawców, z dostawą do paczkomatu. Wszystkie 3 trafiły dziś do jednej skrytki, mniej niż 24 godziny od zakupu. Paczkomaty to najlepsze, co mogło się przytrafić polskiemu e-commerce. Nie potrafię sobie wyobrazić lepszego udogodnienia dla kupujących w internecie.
#paczkomaty #inpost #allegro
  • 111
  • Odpowiedz
@Jailer: Dodatkowo można poprosić kogoś o odbiór i nie ma z tym problemu. Byłem zmuszony zamówić coś z odbiorem w placówce poczty. Musiałem zrobić to osobiście, pokazać dowód i jeszcze się podpisać. Inni starają się zrobić to jak najwygodniej i najlepiej bezkontaktowo, a tu jakaś parodia. Najlepsze było jednak to, że obsługująca mnie pani musiała podać mi paczkę 2m nad ziemią powyżej swojej szyby, bo najwyraźniej nikt nie wpadł na to,
  • Odpowiedz
@Jailer: Zostawiając Allegro z boku - to działa dobrze, bo to prywatna firma, która utrzymywana jest tylko z nadwyżki przychodów ze sprzedaży nad kosztami działalności. Poczta ma to w doopie, bo jest państwowa. Moja przygoda z poniedziałku: mam taką pracę, że raz na kilka tygodni wysyłam jakiś list polecony. W związku z tył raz w roku kupuje na fakturę paręnaście znaczków, które naklejam w razie potrzeby i idę z gotowym listem
  • Odpowiedz
@Jailer: jakiś mirek ostatnio pod jakimś artykułem twierdził, że on to nie rozumie co ludzie widzą w tych paczkomatach, jak on woli sobie zamówić kurierem to ma od razu pod drzwi

.......xD
  • Odpowiedz
@Jailer: a ja zamówiłem coś z aliexpress z przesyłką do paczkomatu i przyszło pocztą polską... na adres paczkomatu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jailer: a mi dzisiaj dpd nie chcial przyniesc paczki pod drzwi. Kazal sobie schodzic z 10 pietra. Paczka lekka z 2kg. Musialem zone wyslac bo w pracy mialem spotkanie na kamerce i nie chcial jej wydac paczki bo ja mialem zejsc. A w regulaminie paczki do 32kg maja pod drzwi zanosic i do tego kazdy domownik moze odebrac paczke
  • Odpowiedz
@Jailer: Pod warunkiem ze debilowi z inpostu nie pomyla sie paczki a Ty zauwazysz to dopiero w domu. Wtedy inpost odrzuca reklamacje i rznie glupa a Ty zamiast przedmiotu za 200zl masz #!$%@? sitko od zlewu za 15zl. Szkoda strzępić ryja.
  • Odpowiedz
@Jailer: tymczasem ja dostałem kolejne #!$%@? awizo bo listonosz nie mógł zostawić poleconego mojej matce która siedzi cały dzień w domu więc muszę po raz kolejny w tym roku #!$%@?ć na pocztę żeby odwalić jego robotę za niego
niestety jest to list na który czekam więc nie mogę po prostu #!$%@?ć tego awizo tak jak robię to zwykle, poszły już cztery do śmieci w tym roku
do zaorania ten #!$%@?ńsko-komunistyczny pomiot
  • Odpowiedz
@Jailer: to nie tylko InPost/paczkomaty - ogólnie wiele firm kurierskich robi teraz dobrą robotę. Ja z racji pracy, wysyłam w tygodniu średnio 10-15 dokumentów, koperty A4, no idealne na polecony. I był okres, że miałem umowę z pocztą, że przychodził do mnie listonosz to zabierać. Ale wychodziło to dość drogo, więc w pewnym momencie się przerzuciłem na zanoszenie tego na pocztę. Ale bardzo szybciutko mnie kolejki zniechęciły do tego, więc zacząłem
lent - @Jailer: to nie tylko InPost/paczkomaty - ogólnie wiele firm kurierskich robi ...

źródło: comment_1623268368qDcmMhyEgV4r9sSDtducMt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Jailer: Inpost to klasa sama w sobie.

I w tym miejscu odradzam wszystkim korzystanie z paczkomatów poczty polskiej - tych w biedronkach.
Zamówiłam, bo dostawca nie miał innej opcji. O 11 dzwonił do mnie kurier, ze paczka nie wchodzi do boksu i mam po nią przyjechać, bo on inaczej zostawi awizo.
Po cholerę oni w ogóle w to wchodzili, skoro nie potrafią tego ogarnąć?
  • Odpowiedz
@Jailer to widocznie nie jesteś z Kielc, tu jak byś zamówił 3 rzeczy od 3 różnych sprzedawców (tak jak ja) to byś musial dzwonić 3 razy i czekać 3 dni dłużej, bo ludzie na sortowni jak mają multiskrytkę, to mózg im paruje a na końcu i tak dostajesz 3 paczki w 3 różnych skrytkach ( )
  • Odpowiedz
@czorny_lis: niektórzy nie chcą z piwnicy wychodzić więc wolą do domu. A ze siedzą w niej całe życie to cały czas są dyspozycyjni:)
Jesli paczkomat nie jest daleko to nie czekasz aż kurier przyjedzie, nie trzeba koczować w domu, bo może przyjedzie. Dodatkowo można zrobić dzięki temu krótki spacer.
  • Odpowiedz