Wpis z mikrobloga

Ehh że wam nie wstyd, że do końca życia w domowym zaciszu po powrocie z pracy czeka na was cisza, spokój, czas dla siebie na książkę, samorozwój, trening, gotowanie, zakupy, granie na kompie, oglądanie netflixa przy szklaneczce whisky, uczenie się języków i robienie miliona innych ciekawych rzeczy zamiast przewijanie dziecka i błaganie żeby pospało chociaż 3h w nocy.
#childfree
  • 28
@dsomgi00 najzabawniejsze jest ze z reguły przedstawiciele chkldfree to biedaki, którzy swoje poglądy motywują tym że dzieci zabierają kasę, więc ich dzień wygląda tak że wracają z pracy, piją browara, walą konia i uda spać bo jutro też wstają do pracy za marna pensje, a raz w roku pojadą na wakacje i to jest to ich podróżowanie xD jak masz szmal, to dziecko nie jest żadnym problemem, absolutnie żadnym xD
@Jamniki2: Rozumiem, że przeprowadziłeś statystyki wśród bezdzietnych osób i wiesz, że są statystycznie biedniejsi? Ja natomiast wiem, że im bardziej rozwinięte społeczeństwo tym mniejsza dzietność. Dlatego np. w Afryce każde państwo ma dzietność na poziomie 7 i zarabiają dolara miesięcznie, a np. w Szwajcarii dzietność 1.5 i zarobki średnio 3k-3.5k CHF (kurs podobny do euro). ¯\_(ツ)_/¯ Coś tu się nie zgadza.
@Jamniki2: Tak, bo sam przywołałeś, że bezdzietni to biedacy i nie mają dzieci, bo ich nie stać/nie chcą tracić kasy, podczas gdy nie to jest głównym powodem. Przykładem Afryki zobrazowałem ci, że to nie kwestia pieniędzy, że ktoś nie ma dzieci. Mogłem równie dobrze zrobić to na polskim podwórku gdzie ludzie bogaci często nie mają dzieci/ograniczają się do jednego, a biedacy mają nawalone po 5 dzieciaków i gnieżdżą się w klitce
@Jamniki2: Pierwsza lepsza publikacja na którą natrafiłem:

There is an inverse association between income per adult and fertility among countries, and across households this inverse association is also often observed. Many studies find fertility is lower among better educated women and is often higher among women whose families own more land and assets.
@Jamniki2: nie, tak mówią statystyki

https://www.statista.com/statistics/241530/birth-rate-by-family-income-in-the-us/

In 2017, the birth rate in the United States was highest in families that had under 10,000 U.S. dollars in income per year, at 66.44 births per 1,000 women. As the income scale increases, the birth rate decreases, with families making 200,000 U.S. dollars or more per year having the lowest birth rate, at 43.92 births per 1,000 women.

Income and high birth rates are