Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki ściągał ktoś aktualizacje android 11 do Motoroli? Mam Moto 5G Plus 4GB i po aktualizacji z 10 na 11 jest wyraźny spadek płynności działania całego systemu. Czuję się jak na jakimś starym telefonie, lagi jak cholera. Poszedł w ruch CCleaner i reset tel był kilka razy, dalej jest kicha. Co robić?

#motorola #android #kiciochpyta
  • 7
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oldskul: czyli warto to zrobić po dużej aktualizacji. Pamiętam kiedyś zaktualizowałem Galaxy S6 do nowego Androida z poziomu telefonu i to była masakra - nawet przewijanie pulpitów było pokazem slajdów. Przywróciłem ustawienia fabryczne, poinstalowałem wszystko od nowa i telefon odżył.
@oldskul: z edge jest problem z powolnością m.in. animacji i odświeżania ekranu
z G 5G nic nie wiem, ale pewnie nie tylko edge mają problem

nic ci innego nie pozostaje jak rollback albo oczekiwanie updejtów poprawiających wydajność
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dibhala: podobnie jest w 5g plus, animacje są dużo wolniejsze, odświeżanie ekranu również kiepsko działa, wszystko zresztą jest zdecydowanie wolniejsze, całe działanie systemu, aplikacji, klawiatury... Na tym telefonie obecnie mam raptem kilka aplikacji, mogę zrobić ustawienia fabryczne, jutro się pobawie i dam znać czy działa. Ktoś gdzieś pisał, że w trybie developera można wyłączyć zdaje się motion blur i ustawić na szytwyno odświeżanie na 90hz. Jeszcze tego nie próbowałem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oldskul: w o.programisty na pewno da sie wyłączyć całkowicie animacje jak również ustawić krótsze czasy animacji
Podejrzewam ze i częstotliwość odświeżania też