Wpis z mikrobloga

Lecę Bizancjum pierwszy na Ironmanie, i chociaż ogólnie nazwałbym się weteranem serii (gram od 2 części), to jak teraz padnę to chyba się poddam ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W pierwszej grze od razu myślałem, że może być wygryw, udało się zrobić sojusz z Polską, Węgrami i Aragonią XD Do tego król miał +5% dyscypliny i dostałem z eventu generała* XD (dodam że drugi skill u władcy to -5% do technologii, a następca 5-3-6 (!) miał -5% do idei, myślę że całkiem spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Miałem też dosyć szybko dwa eventy religijne i udało się odpalić bonus 5% do dyscypliny. Doradca do morale i jazda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na rozgrzewkę połknąłem Epirus, a że mieli sojusz z Genuą i Rycerzykami, to jeszcze Rodos, Chios i tę drugą wyspę. Potem skorzystałem z okazji i #!$%@?łem zielone kebaby, bo poszły walczyć gdzieś w Azji mniejszej, chociaż i tak łatwo nie było, to odzyskałem Grecję i myślę sobie, jest kurła w pytę. Z flotą Aragonii do pomocy będzie lajt. Niestety, sojusz z Aragonią padł przez ich unię z Kastylią, ale dobra, myślę sobie, Turcy nie mają floty już to jakoś to może będzie. Nic bardziej mylnego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najpierw zaatakowała mnie Wenecja, a Polska i Węgry olały sojusz, więc zostałem sam na placu boju z Wenecją, Napletami, Albanią i coś tam jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie wojny nie przegrałem (white peace), ale zero manpowera i bankrut bo wjechali we mnie na grubości i musiałem nakupować najemników żeby ich odeprzeć. Myślę sobie, rozejm z kebabami jeszcze potrwa to nie będzie dramatu, zdążę się odbić. Jak #!$%@? xd Najpierw następca wziął i sobie umarł, a zaraz potem mameluki #!$%@? kałowe kebaby wypowiadają mi wojnę i po minucie i flota i armia poszły się #!$%@?ć, generał zginął, elo, dziękujemy, do widzenia, aż się odechciało grać XD

Ale dobra, się nie poddam xd Ogólnie na jakieś 10-15 restartów RAZ udało mi się trafić na w miarę dobry układ polityczny i zrobić sojusz z Węgrami, to trzymali masakrycznie wielką hordę wojska w licznie 6k, kebabom zachciało się zaatakować mnie pierwszego i chyba oczywiste co się stało ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale nic, gram dalej kolejny raz. Tym razem ogarnąłem sojusz z Austrią, zielone kebaby znów #!$%@?, bo miałem też sojusz z Albanią i pomogłem im w wojnie obronnej, Grecja odzyskana, chociaż nie w całości, rządzi ziomek 5-2-3 więc nie najgorzej, a z eventu trafił się generał
. Nic tylko czekać co teraz się odjaniepawli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#eu4
#eu4achievementchallenge
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wankiel: za wolno.
Robisz 2 karaki, reszta galere.
Sojusz z Rodos i Albanią.
I atakujesz Kebaba.
Na yt znajdziesz instrukcje pokazaną przez budgetmunk ( czy jakos tak)
Teraz sam robie wyzwanie jestem na etapie konczenia z kebabem 4 wojny