Wpis z mikrobloga

Pokażę Wam dzisiaj jak biura nieruchomości/pośrednicy walą w #!$%@?. Jestem na etapie szukania mieszkania i zainteresowała mnie oferta - https://www.otodom.pl/pl/oferta/duza-kawalerka-mierzyn-ID4c7V7.html

Całkiem niezłe mieszkanie przy stosunkowo normalnej cenie jak na dzisiejsze czasy.
Po sobotnim telefonie, umówiłem się na oglądanie mieszkania w poniedziałek (dzisiaj) na godzinę 18:00.
Kilka godzin przed umówioną godziną dostaję telefon z informacja od pana pośrednika, że w sumie te mieszkanie jest już zarezerwowane i nie można go kupić, ALE ma DOKŁADNIE takie samo mieszkanie (metraż, ulica, cena) obok i możemy je zobaczyć.

Następnie wysyła ofertę z mieszkaniem - https://www.otodom.pl/pl/oferta/duza-kawalerka-w-swietnej-lokalizacji-ID4c4xi.html#c160ba7cd3 które ewidentnie wygląda znacznie gorzej, ale przypadkiem ma dokładnie tą samą cenę, praktycznie tą samą lokalizację, metraż etc. przypadek?

Z ciekawości kilka godzin później wysłałem z innego numeru pytanie o mieszkanie numer 1, znów ta sama historyjka. Na moje to pośrednik stworzył ofertę z mieszkaniem , które może nawet nie istnieje w Szczecinie i chętnych przerzuca na realne mieszkanie, które chce sprzedać (czyli mieszkanie numer 2).
Gdyby tak nie było, to już dawno by usunął pierwsze ogłoszenie, bo co marnować czas? Ale ono nadal wisi XD

Ale oni mnie #!$%@? XD, naprawdę myślą ze ktoś kto chce kupić ladne wyremontowane mieszkanie, nagle zdecyduje się na prawie ruinę do remontu w tej samej cenie?

#szczecin #mieszkanie #nieruchomosci #patodeweloperka
KarmelowyJeremiasz - Pokażę Wam dzisiaj jak biura nieruchomości/pośrednicy walą w #!$...

źródło: comment_1624896418ywoQlpIUv3yDsjArHtnm9G.jpg

Pobierz
  • 111
Ja przeglądam rynek nieruchomości niejako "zawodowo" od kilku lat. Szczególnie interesują mnie działki. I to, co tam się odpier...ala za przeproszeniem, to dopiero temat rzeka. Ceny z kosmosu. Każdy sprzedający wie lepiej do czego się nada jego działka - oferta, a jakże! Dla dewelopera. Można postawić z 5 domków na działce itp. itd. Weź sobie zacznij szukać działki - a dopiero zrobisz wielkie oczy! ;)
@KarmelowyJeremiasz: ostatnio szukałem lokalu pod sklep w Krakowie, mimo że jest ich teraz masa wolnych to nie było to łatwe. Pośrednicy nie tylko blokowali w ostatecznej fazie kontakt z najemcą, zawyżali ceny na poziomie 20% co nawet byłem czasem w stanie znieść to ostatecznie wymyślali jakieś inne farmazony że wynajem np. max na rok itd. a przy okazji brali zaliczki od innych jeleni. Wreszcie znalazłem coś bezpośrednio od właściciela i mam
@KarmelowyJeremiasz: Akurat w Szczecinie jak szukałem mieszkania, to dziennie widziałem 1-2 oferty mieszkań, super atrakcyjnych w super lokalizacjach z baaardzo atrakcyjną ceną, a okazywało się, że są to zdjęcia z airbnb (często z różnych mieszkań w jednym) w lokalizacjach, w których taki blok / mieszkanie nawet nie istnieje. Czysty scam, nie wiem czy potem tylko wyłudzają dane, czy jakieś bardziej złowieszcze praktyki mają. Zgłaszałem coś takiego kilka razy do otodom argumentując