Wpis z mikrobloga

"rzeczywistość" wykopu vs . realna rzeczywistość:
- na wykopie "no co ty, byle korpo płaci 3 k netto jak tylko umiesz pokolorować komórkę w excelu"
- rzeczywistość , wysyłasz CV znając excela, angielski , brak odpowiedzi, chcesz się dowiedzieć czemu "wymagana technologia baz danych,tworzenie baz danych doświadczenie etc."

- na wykopie "no co ty, wystarczy znać excela i angielski i moja firma 3k netto daje od razu albo 4k netto" , na priv "daj email do tej firmy do HR"
- rzeczywistość "no sory, ale jeszcze trzeba znać delphi, pythona, c#, java, javascript, sql..."

- na wykopie "brakuje pracowników , poszukujemy pracowników, oferujemy pracę, barrdzo brakuje, to odezwij się do nas" na priv "a co to za praca ile płacicie" odpowiedź na priv "a znasz python, C#, C+, javascript, sql?"

- na wykopie "oj co tam opowiadasz, byle market 3 tysiące płaci na rękę, w mojej firmie na magazynie to 3k od ręki na rękę dają, nie trzeba nic umieć, bo to magazyn, może w excelu coś wpisać"
- rzeczywistość w tej firmie "a ma pan uprawnienia na wózki widłowe ? system SAP ERP ile lat pan obsługiwał ? 3400 brutto"

- na wykopie "u mnie cały czas szukają, jak znasz tylko angielski i umiesz tabelkę w excelu zrobić to od razu ciebie weźmiemy"
- rzeczywistość w tej firmie "a umie pan programować bramki logiczne procesorów?" "ile lat pan programował w ardurino?" to przykro mi"

na wykopie "jak możesz mówić o niskich zarobkach, byle praca, pomoc w markecie 3 na łapę, na magazynie 3.5 k na łapę placą", priv "podaj adres tego magazynu" odpowiedź "to poszukaj sobie ogłoszeń"

na wykopie "jak tylko skończyłeś politechnikę to co za problem z pracą za 5k na łapę, żaden problem, szukamy moja fima szuka, znasz trochę angielski?"
na priv "no a jaki kierunek ? a mechaniczny a nie elektronika ? czyli nie jesteś po elektronice ? czyli nie projektowałeś płytek drukowanych 10 lat? to nie programujesz mikrokontrolerów ? a to sory"

na wykopie "moje korpo cały czas szuka ludzi, co ty gadasz, że pracy nie ma"
na priv "daj namiary na HR"
rzeczywistość "szukamy java developer, szukamy C# developer senior 10 lat doświadczenia, szukamy python developer, szukamy adwokat z aplikacją adwokata specjalizujący się w prawie korporacji i podatkowym"

na wykopie zaraz mi pod tym postem kolejny odpisze "co ty piedolisz, przecież za 4 k do ręki u mnie w mojej firmie płacą jak tylko umiesz komputer włączyć i w wordzie 2 słowa napisać"
ja mu odpiszę na priv "daj namiary gdzie ta firma" i znów się okaże "ale w pythonie ile aplikacji napisałeś ?" lub "a masz uprawnienia spawacza podwodnego bo szukamy za 6 tysięcy sprawacza podwodnego do okrętów z delegacją do Niemiec"

#praca
  • 643
Co zlego jest w magazynie za 3400 brutto na poczatek?


@Slimshader: to że jak mieszkasz w centrum warszawy i masz na utrzymaniu rodzinę , samochód, mieszkanie, spłaty rat (nie mam 20 lat ale 40kilka i próbuję zmienić pracę na lepszą bo mam tylko 4000 netto i nie starcza mi na życie i wszystkie potrzebne rzeczy, nie starcza mi na kredyt, na remont)
a ty mi z 3400 brutto wyjeżdżasz?
ja mam
Najpierw musisz cos z siebie dac, nauczyc sie


@Slimshader: ukończyłem politechnikę 20 lat temu, od tego czasu zajmuję się prawem technicznym i normami w jednej z instytucji państwowych ale zarobki są takie w administracji rządowej (i ciągle spadają przez kolejne cięcia budżetowe, zabieranie nagród, zabieranie dodatków zadaniowych "bo kryzys") że zarabiam mniej o 6000 netto rocznie niż w 2021 (zabrano mi 400 złotych dodatku, zabrano nam wszystkim w urzędach i ministerstwach,
@Jez_Anaszpan: dużo tu jest ludków z korpo, programistów (fakt 20-30letnich)
i stąd kombinowałem że może jakieś kontakty do znalezienia pracy
jak sam siedzisz tylko np. wśród urzędników lub mundurowych to ciężko pracę poza ich światem ogarnąć (zwłaszcza jak na linkdinie nie masz wiele )
korpo nie korpo tu też czasem szuka ludzi - szkoda, że nie dodają, że jedynie programistów , albo wciskają kit że IT to każdy prace znajdzie
potem
@vilas skoro próbowałeś w c++ to spróbuj w Python/js i kierunek tester manualny a potem automatyczny. Dużo niższy próg wejścia i może. W ten sposób Ci się uda. Na start może się uda dostać te 4k to byś na zero przynajmniej był a po czasie podwyżka.
skoro próbowałeś w c++


@ksiak: ale tylko tutorial na zasadzadzie napisania i skopiowania klasy ,
tak jak tutorial sql
czyli przerobiłem 2-3 tutoriale w stylu "class abc { parametr1=0; parametr2=1};"

dzisiejsza młodzież od dziecka jest z kompem - inna rzecz
moje pokolenie rysunek techniczny miało na kalce rapidografem, pod koniec studiów pojawił sie autocad14 a potem głownie siedziałem w Wordzie, Excelu, LEX (system prawny)
w CAD sobie dłubałem i bryły robiłem
@vilas" bo taka jest prawda - moze kilka firm Cie odrzuci ale w innych sie uda Co zlego jest w magazynie za 3400 brutto na poczatek? Na kurs wozkow wysla Cie sami. Najpierw musisz cos z siebie dac, nauczyc sie a potem pensja wzrasta - jak wszedzie. Wiecej wiary w siebie" Przecież tu mowa o wózku widłowym, żadna firma nie zrobi ci uprawnień za darmo. Na pieska tak, ale wtedy masz