Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#nowylad #nieruchomosci #emigracja #finanse #inflacja #forex

Czy ktos ode mnie madrzejszy moze mi wytlumaczyc jak to mozliwe ze ceny nieruchomosci leca do gory, stopy procentowe rowne 0, inflacja rzeczywista w okolicach 10%+ r/r, drukowanie pustego pieniadza, nowy lad ktory dowali jeszcze wiecej podatkow a zlotowka stoi?

Ja wiem ze wszystkie waluty przezywaja teraz inflacje ale ani w zonie euro, ani w anglii ani w stanach nie ma az takiej inflacji jak w Polsce.

Od dawna siedze za granica, zarabiam w euro i chcialem kupic mieszkanie w Polsce ale przez inflacje i banke mieszkaniowa coraz mniej mi sie to zaczyna oplacac. Ja jeszcze rozumiem jakby zloty potanial. Ale on nie chce sie ruszyc. Dalej 1 euro = +-4.40.

Przeciez patrzac na PPP (lub bigmac index lub ipad index) to jedzenie, auta, elektronika, ubrania, podroze, dobra eksluzywne, materialy budowlane, benzyna, wszystko jest drozsze w Polsce. A teraz jeszcze mieszkania zaczynaja dobijac cenowo do niemieckich. Myslalem ze ugram na inflacji i przewalutowaniu a tutaj zonk. Czemu forex dalej uwaza polska walute za silna? Polska jest az takim niesamowitym krajem dla inwestorow zagranicznych?

Ktos cos od makroekonomii?

Kurde chyba juz mnie nigdy nie bedzie stac na mieszkanie w Polsce - wynajem do konca zycia....

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60ec483e37ff0c000a05d41d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 10