Wpis z mikrobloga

@DerMirker: W sumie przy okazji wątki to zawsze mnie fascynuje jeden temat. Że ludzie wozącu się samochodami za kilkaset koła mieszkająw takich kliktach w blokach z płyty. Nie mam pojęcia ile kosztował ten mercedes, ale np. u mnie na osiedlu legitnie stoi Mercedes GLS AMG, Jakiś Porsche, na osiedlu dalej stoi Mercedes CLS Brabus. Ja bym się bał w ogóle parkować takim czymś na parkingu niestrzezonym, a te samochody normalnie stoją
@DerMirker: Biorąc pod uwagę, że mercedesy mają jakiś problem z paleniem się, to wcale nie muszą być porachunki.

https://www.motocaina.pl/artykul/mercedes-zabil-kierujaca-nim-kobiete-43006.html
(notabene: tytuł artykułu jest żenujący)

tym bardziej, że:

W 2017 roku spłonęło: 7904 aut osobowych, 1087 samochodów ciężarowych, 177 autobusów i trolejbusów, 113 motocykli


-- to nie taka rzadka sprawa jak widać.

na dywizjonce parę razy spalili, ale ostatnio spokojnie


@TrollingMasterNinja:

na dywizjonce parę razy spalili, ale ostatnio spokojnie

Parę razy
@DerMirker: znam kilka przypadków, co prawda Peugeot, Ford, BMW (choć ten akurat w dziwnym miejscu zaparkowany był) i jakaś ciężarówka typu Ducato czy coś takiego - wszystko się zjarało na postoju. Początek pożaru za deską rozdzielczą. Wszystko z Dywizjonu 303 i 2 Pułku Lotn. ;))
@IceBeast: no ale jednak więcej niż 60m2 to chyba cięzko? Ja wiem, że ot kwestia perspektywy. Ja za ten hajs woląłbym kupić coś większego, albo dom z ogrodkiem ;)
@Aerwin: chodziło mi bardziej o sytuację, kiedy ktoś ma wystarczające i zadowalające mieszkanie (bo jest np. singlem i mu 30 m2 wystarcza albo para bez dzieci na 55m2 po babci), a chce kupić jakieś ciekawsze auto, to przecież nie będzie się specjalnie przeprowadzał. nie wszyscy kupujący takie auta mają rodziny 2+2 i chcą codziennie w ogródku siedzieć ¯\_(ツ)_/¯