Wpis z mikrobloga

@Zarzutkkake:
Nie wiem czy jest czym się jarać, chyba że bardziej wypasione modele mają więcej funkcji. Kupiłem całkiem niedawno lodówkę LG, która jak się okazało akurat ma wifi i jedyne co mi to daje to możliwość zmiany temperatury chłodziarki i zamrażarki (ale już nie podgląd rzeczywistej temperatury), włączenie express freeze i alert gdyby temperatura wewnątrz niespodziewanie wzrosła. Ogólnie bezużyteczny bajer.
@P4ncernik pralkę mamy taką, że moja z aplikacji ją ustawia. W programatorze ma jakieś 3 programy, wirowanie i coś jeszcze. Dopiero z aplikacji wrzucasz jej co pierzesz i o której ma skończyć. Nastawia, że o 18 ma być koniec więc rozpoczyna pranie np o 16:30
Połączone jest to z siecią domową więc powiadomienie dostaje o końcu prania nawet jak jest w innej miejscowości.
Programujesz jej gdzie co leży i np jak kończy sie mleko to dostajesz info, że kończy się mleko.


@Zarzutkkake:
No to w sumie jakiś tam pozornie przydatny gadżet jest, ale zdaje się że góra po miesiącu się jej odechce pilnowania co się do niej wkłada i wyjmuje. Mi by się odechciało na drugi dzień. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Może jakby były jakieś tagi RFID albo chociaż skanowanie
@smk666 znajomi mają ten bajer i pokazywał do testowania. Jest to w miarę inteligentne. Nic nie programujesz. Wypijesz 200ml z 500ml mleka to za chwile masz info, że mleko może sie kończyć. Są półki bez wagi lub wagę wyłączasz. W sensie, że nie spuszczasz sie nad każdym produktem.
pralkę mamy taką, że moja z aplikacji ją ustawia. W programatorze ma jakieś 3 programy, wirowanie i coś jeszcze. Dopiero z aplikacji wrzucasz jej co pierzesz i o której ma skończyć. Nastawia, że o 18 ma być koniec więc rozpoczyna pranie np o 16:30

Połączone jest to z siecią domową więc powiadomienie dostaje o końcu prania nawet jak jest w innej miejscowości.
@Zarzutkkake czyli zamiast podejść do pralki, wsadzić pranie, ustawić na
@ksiak na programatorze ma jakieś podstawy. Ale jak chcesz bez zagnieceń, 1400 obrotów, wirowanie lewo/prawo to już z aplikacji. Wrzucasz pranie, pokazuje ci wtedy ile kg i mniej więcej orientacyjnie ile potrzeba czasu. Jak dla debila ale niestety, dzisiaj wszystko dąży do aplikacji.
na programatorze ma jakieś podstawy. Ale jak chcesz bez zagnieceń, 1400 obrotów, wirowanie lewo/prawo to już z aplikacji.


@Zarzutkkake: czyli producent zrobił to celowo.

Wrzucasz pranie, pokazuje ci wtedy ile kg i mniej więcej orientacyjnie ile potrzeba czasu. Jak dla debila ale niestety, dzisiaj wszystko dąży do aplikacji.


@Zarzutkkake: z tego co wiem są albo przynajmniej były pralki które to pokazywały na wyświetlaczu. Moja na pewno ma opcje bez zagnieceń