Wpis z mikrobloga

#zalesie Byłam na badaniach medycyny pracy i pani doktor kazała mi jeść 5 niskotłuszczowych posiłków dziennie. I jeszcze pyta pobłażliwym tonem: ćwiczy pani coś w ogóle? Ja na to, że tak, trzy razy w tyg, a ona obleciała mnie spojrzeniem od góry do dołu i mówi: aha.
Kurła mogłabym być mniejsza, ale nie jestem wielorybem _ pierwszy raz doznałam nieprzyjemności w służbie zdrowia ze względu na wagę.
Ciekawe co ta baba mówi jak faktycznie trafia na jakąś otyłą osobę.

#dieta #odchudzanie
Pobierz
źródło: comment_1627190216lO0Ky7KWyIcJgMCgmbOTtT.jpg
  • 203
@portugalka: @Sam_w_domu: @vomalio:

Problem nie leży w tym czy opka jest gruba czy nie, tylko w tym, w jaki sposób lekarz jej próbował to zakomunikować. Zamiast politowania i protekcjonalnego pytania, czy "w ogóle coś" ćwiczy, wystarczyło ubrać to w słowa, że lekarz "martwi się", jest to "niepokojące", jeżeli ćwiczy, to niech się "nie poddaje" itp.

Zanim mi ktoś powie, że to motywacyjne brednie, to właśnie dokładnie o takie motywacyjne
@portugalka waga i tym samym BMI u kobiet potrafią się bardzo wahać (np. podczas cyklu), nie są też super najlepszym wyznacznikiem. Jeśli w obecnej formie Twoje zdrowie i wyniki badań są cacy, dobrze się w niej czujesz, masz pełno energii, to nie musisz się przejmować wzrokiem Pani Doktor, której podejście do pacjenta pozostawia dużo do życzenia
@trackEvent: Tylko jak ktoś Ci nieproszony wciska złote rady, do tego pogardliwym czy pobłażliwym tonem, to wcale nie jest neutralne zdanie drugiej osoby. Tutaj lekarka z góry przyjęła, że OPka to ulana debilka, której trzeba powiedzieć jak ma żyć. Jak widziała u OPki problem, to powinna dać skierowanie do dietetyka, a nie udzielać szkodliwych porad, przy okazji się wywyższając.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@portugalka: Dopóki ćwiczysz oraz czujesz się zdrowo (wyniki badan są też ok) i dobrze w tej wadze nie ma co się przejmować. Bmi jako jedyny wyznacznik jest #!$%@?. Według mnie wyglądasz bardzo fajnie, zwłaszcza jak jesteś po ciąży.

Olej tych wszystkich co piszą Ci że masz schudnąć bo jesteś ułana. Wyglądaj sobie jak chcesz, ćwicz dla swojego zdrowia a nie żeby się komuś innemu podobać. Dokładne badania lepiej oddadza Twoje zdrowie