Wpis z mikrobloga

Zrobiłem łóżko. Miało nawiązywać stylem do Japonii, jednak musiał się pod nie mieścić odkurzacz, więc nie jest bardzo niskie, tak jak to się robi w Japonii.
Przy wezgłowiu inspirowałem się japońską bramą Torii. Postanowiłem też nie używać żadnych metalowych elementów. Łóżko składa się więc jak klocki, na połączania krzyżowe. Jest bukowe z modrzewiowym stelażem.
Jak Wam się podoba?

#stolarstwo #drewno #diy #chwalesie #handmade #tworczoscwlasna #japonia
Seneszal - Zrobiłem łóżko. Miało nawiązywać stylem do Japonii, jednak musiał się pod ...

źródło: comment_1628661926pXxjIoRYK6CNE159JFkE29.jpg

Pobierz
  • 236
  • Odpowiedz
  • 0
@DrunkMind Testowałem. Jest stabilne. Wszystko jest zrobione z buka grubości 4cm, więc sam materiał jest sztywny. Dodatkowo podpiera się z tyłu na nóżkach. Powinno być ok.
  • Odpowiedz
  • 2
@Zielony_Ogr Pisałem wyżej:
Materiał kupiłem bardzo okazyjnie, więc nie tak dużo.
Strugałem na grubość 4cm.
Generalnie jak będę robił jeszcze jedno, to tak żeby na pewno nie zabrakło i można by było wybrać ładne fragmenty, będę brał pewnie koło 0,4m3 tarcicy. Musiałbym jeszcze dokładnie przeliczyć.

I teraz zależnie z czego chce się robić można obliczyć cenę od 1500 zł mniej więcej za sosnę do 4000 zł/m3 za dąb. Ceny drewna się teraz
  • Odpowiedz
@Seneszal: to nie tak źle za drewniane łóżko. Poprawiłbym tylko stelaż. Lepiej nawet zostawić miejsce na kupiony wkładany. Ten będzie za sztywny, lepsze są takie ze sprężynujących deseczek na połowę szerokości łóżka
  • Odpowiedz
@Seneszal: dzieki - sam lubie dlubnac cos po godzinach w drewnie ale raczej proste dechy. U mnie w domu oklepana skandynawia ale jak ktos chce miec mieszkanie w stylu azjatyckim to bym bral ;-) doceniam prace bo widze ze te nozki to ladnie wkonczone
  • Odpowiedz
@Seneszal: Szczerze - to mi się nie podoba to łóżko, chociaż uwielbiam japońskie łóżka. Dlaczego mi się nie podoba? Bo ono nie wygląda jak z Japonii, tylko jak inspirowane Japonią ale zrobione w Zakopane, dłutem ciosane, grube, ciężkie, brak precyzji spasowania. A najgorsze są te pościnane po 5mm krawędzie desek, nie tak to powinno wyglądać. Na małym zdjęciu mi się podobało, ale jak dałeś zdjęcie ze szczegółami to już kiepsko to
bambo_rambo - @Seneszal: Szczerze - to mi się nie podoba to łóżko, chociaż uwielbiam ...

źródło: comment_1628674029YEUFcZo57OSQwHz8ihp9eI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz