Wpis z mikrobloga

Zrobiłem łóżko. Miało nawiązywać stylem do Japonii, jednak musiał się pod nie mieścić odkurzacz, więc nie jest bardzo niskie, tak jak to się robi w Japonii.
Przy wezgłowiu inspirowałem się japońską bramą Torii. Postanowiłem też nie używać żadnych metalowych elementów. Łóżko składa się więc jak klocki, na połączania krzyżowe. Jest bukowe z modrzewiowym stelażem.
Jak Wam się podoba?

#stolarstwo #drewno #diy #chwalesie #handmade #tworczoscwlasna #japonia
Seneszal - Zrobiłem łóżko. Miało nawiązywać stylem do Japonii, jednak musiał się pod ...

źródło: comment_1628661926pXxjIoRYK6CNE159JFkE29.jpg

Pobierz
  • 236
Stelaż można dokupić osobno


@Seneszal: tak byłoby najlepiej, zazwyczaj na takim łóżku są podwójne stelaże, na każdą połowę łóżka oddzielnie. Te droższe mają też różną twardość desek na długości, tak, żeby część pracowała łatwiej, a część lżej.

Na takim stelażu jeżeli jest zbyt sztywny będzie się spało jakbyś położył materac na podłodze ( ͡º ͜ʖ͡º) Albo materac się będzie się zapadał najbardziej po środku i będziecie
Przy wezgłowiu inspirowałem się japońską bramą Torii


@Seneszal: fajne, ale ja na przykład lubię używać wezgłowia jako oparcia, więc wolałbym lekko pochylone i żeby ten wzór był po prostu wycięty z jaśniejszego drewna :) Generalnie przepiękne łóżko, ale funkcjonalność średnia.
  • 1
@PandroZgred Materiał kupiłem bardzo okazyjnie, więc nie tak dużo.
Strugałem na grubość 4cm.
Generalnie jak będę robił jeszcze jedno, to tak żeby na pewno nie zabrakło i można by było wybrać ładne fragmenty, będę brał pewnie koło 0,4m3 tarcicy. Musiałbym jeszcze dokładnie przeliczyć.

I teraz zależnie z czego chce się robić można obliczyć cenę od 1500 zł mniej więcej za sosnę do 4000 zł/m3 za dąb. Ceny drewna się teraz zmieniają bardzo
  • 0
@Nera7 Zgadza się. Następne zrobię ze stelażem elastycznym. Chociaż sam od 11 lat śpię na podobnym stelażu jak ten. Materac wymiękł dopiero po 8 latach jak zaczęły po nim skakać dzieci. Przy brzegu z resztą a nie na środku.
  • 0
@telif Raczej tak. Miało być takie, żeby dało się sprzątnąć pod spodem, wygodnie usiąść i rano wstać bez większej gimnastyki. Cóż jesteśmy w końcu coraz starsi a łóżko pewnie kilka dobrych lat postoi.