Wpis z mikrobloga

Zrobiłem łóżko. Miało nawiązywać stylem do Japonii, jednak musiał się pod nie mieścić odkurzacz, więc nie jest bardzo niskie, tak jak to się robi w Japonii.
Przy wezgłowiu inspirowałem się japońską bramą Torii. Postanowiłem też nie używać żadnych metalowych elementów. Łóżko składa się więc jak klocki, na połączania krzyżowe. Jest bukowe z modrzewiowym stelażem.
Jak Wam się podoba?

#stolarstwo #drewno #diy #chwalesie #handmade #tworczoscwlasna #japonia
Seneszal - Zrobiłem łóżko. Miało nawiązywać stylem do Japonii, jednak musiał się pod ...

źródło: comment_1628661926pXxjIoRYK6CNE159JFkE29.jpg

Pobierz
  • 236
  • Odpowiedz
  • 9
@bambo_rambo Zgadza się. To nie jest japońskie łóżko. Japonia była tylko inspiracją. Gdzieżbym tam miał się mierzyć z japońskimi rzemieślnikami. Z resztą o samej Japonii nie wiem za dużo. Jak byłem mały oglądałem Generała Daimosa... I tyle ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jeszcze sporo niejapońskich elementów by się znalazło.
  • Odpowiedz
@bambo_rambo:

ono nie wygląda jak z Japonii, tylko jak inspirowane Japonią


cytat z OPa:

Miało nawiązywać stylem do Japonii


No ten.. Zostałeś ostrzeżony na samym początku, że to inspiracja, a nie oryginalne japońskie łóżko ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Seneszal: Mireczku, wrzucisz więcej zdjęć? Szczególnie mnie interesują łączenia tych listew które biegną wewnątrz ramy (na których opiera się stelaż) oraz montaż wezgłowia :) kuzyn jest zajarany wschodnimi klimatami i DIY, a taki kawał łoża byłby świetnym prezentem :)
  • Odpowiedz