Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tl:dr: żałujemy zakupu thermomixa, sprzęt niewarty jest swojej ceny, a ci wszyscy thermomiksiarze to zwykła sekta jak to bywa w #mlm

Różowy od dawna suszył mi głowę o thermomixa. Koleżanki z pracy jej zachwalały ten sprzęt, mówiły o oszczędności czasu itd. Dziewczyna to kupiła, ja też byłem pozytywnie nastawiony, bo na gotowanie schodzi jej dużo czasu. Umie dobrze gotować, ale nie jest to jej pasja, dlatego każda oszczędność czasu byłaby spoko.

Po 6 miesiącach użytkowania tego ustrojstwa mam następujące przemyślenia:
Minusy:
1) Oszczędność czasu jest niewielka, bo i tak zwykle musimy przygotować jedzenie zanim je użyjemy w thermomixie. Np. w przypadku warzyw należy je obrać, a thermomix je tylko posieka. To nie jest tak że wrzucimy wszystkie składniki, a następnie oglądamy TV przez 20min i dopiero potem wracamy po gotowy obiad.
2) Sprzęt jest #!$%@? jakości. Za 5500zł oczekuję dobrego wyświetlacza, tymczasem wyświetlacz wygląda jak najtańsze chińskie gówno i tak też działa.
3) Jedzenie wcale nie jest takie pyszne. Najbardziej mnie śmieszy jak ludzie zachwalają pizzę xD Thermomix NIE UMIE dobrze wyrobić ciasta. Pizza jest zwyczajnie niejadalna. Gdy dziewczyna zrobiła mi pizzę to pomyślałem, że coś spieprzyła, bo to nie może być takie złe, w końcu wszyscy znajomi zachwalają.
Potem byliśmy na imprezie u znajomych i też podali pizzkę z tego samego przepisu i smakowała dokładnie tak samo. Wszyscy zachwalali, a ja chyba bym wolał pizzę Giuseppe #!$%@?ć xD
4) Ad3. Nie pytaj thermomiksiarza jak mu się sprawuje sprzęt. Wszyscy będą chwalić. To jest #!$%@? sekta xD Przed kupnem thermomixa słyszeliśmy, że znajomi już nawet do restauracji nie wychodzą, bo z thermomixa wszystko smakuje lepiej. Reality? Wydaje mi się, że nawet taka łajza jak ja smaczniej gotuje. A moja dziewczyna to już w ogóle o niebo lepiej.
5) Przez to, że dziewczyna gotuje dużo lepiej niż thermomix to TM się kurzy. Używamy go 2 lub 3 razy tygodniowo, a tak do dań głównych to max raz w tygodniu. Bo wolimy dobrze zjeść, a TM jest #!$%@? jeśli chodzi o dania główne. Zróbcie sobie kotlety własnoręcznie, a następnie w Thermomixie. Poczujecie różnicę.
6) Thermomix to MLM. Sam się zachwyciłem prezentacją. Przyszła kobieta, włożyła jakieś warzywka, mięso do Thermomixa i za chwilkę mieliśmy obiad. Tylko wtedy nie ogarnąłem, że przecież mięso i warzywa były wcześniej przygotowane, obrane itd.
7) Oszustwem jest, że thermomix zastąpi wam wszelkiego rodzaju gadżety do kuchni. Na prezentacji słyszałem, że ludzie wyrzucają blendery, maszynki do mięsa itd, bo z thermomixem są te gadżety zbędne. Taa xD

Plusy:
1) Jak się samemu wyrobi ciasto to bułki i pieczywo wychodzi ok, ale też nie jest to pieczywo na tym poziomie co w dobrej piekarni. Na niehandlową niedzielę jak znalazł
2) Do niektórych rzeczy thermomix jest świetny. Fajnie wyrabia masło, lody, budyń. Zupy "krem" też.

Czy sprzęt jest wart 5500zł? Wg mnie NIE
A teraz czekam na pożarcie mnie przez thermomixiarzy XD

#thermomix #termomix #gotowanie #gorzkiezale #lidlomix #biedromix #jedzenie #gotujzwykopem

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #611e799cbb9659000a23321d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 161
@AnonimoweMirkoWyznania: jestem podobnego zdania ze to sekta. Nawet sam zakup możliwy jedynie przez tych konsultantów.
Ja z tego powodu wybrałem Lidlomixa. Za 1/3 ceny masz taką samą maszynę z wiekszą misą - i tak to trochę za drogo ale juz lepiej wydac 1800 zł zamiast 5500zł.
ps. napisz jakie przepisy ci nie smakowały.
Te urządzenia dedytkowane są raczej do grupy co nie umieją gotować i chcą sie nauczyć. U mnie w
Thermomisie to totalna sekta, dla której maszyna do gotowania staje się członkiem rodziny XD generalnie jakoś garnek spoko, dobrze kroi, sieka, budynie, kremy, zupy kremy spoko. Ja lubię drożdżowe ciasto, ale musiałam opracować swój przepis, żeby było szybko i smacznie (przynamniej dla mnie i moich bliskich), większość przepisów z kuchennego ABC to o kant dupy potłuc, dużo maki i cukru. Dla mnie thermomix to spoko garnek z mieszadłem, a nie niezastąpiony robot
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak widzę, zakładane strony typu "MARTA I MOJE KULINARNE PRZYGODY" a potem setki postów, zachwalanie i zachwycanie. To wiem, że trzeba się od tego trzymać z daleka.

@wyjechany: ,

Nawet sam zakup możliwy jedynie przez tych konsultantów.


O to chodzi w MLM żeby przerzucić koszty utrzymania pracownika, sklepu itp. na PARTNERÓW BIZNESOWYCH.
Ludziom się mówi, że prowadzą "swój biznes" (przecież nie powiedzą im, że zamiast pracować na umowie o
@AnonimoweMirkoWyznania: Prawda jest taka, że Thermomix jest dobrym sprzętem jak ktoś
- nie potrafi gotować
- ma tak napięty grafik, że nie może nic zrobić do jedzenia, a nie chce zamawiać (imo głupota, ale co kto lubi)
- powyższe opcje + dziecko/dzieci do kompletu
Z tego co pamiętam to właśnie to co napisał OP, zupy, czy lody wychodzą git. Zupy krem idealne dla dzieciaków, bo można schować dużo zdrowych warzyw i
l:dr: żałujemy zakupu thermomixa, sprzęt niewarty jest swojej ceny

Owszem

2) Sprzęt jest #!$%@? jakości. Za 5500zł oczekuję dobrego wyświetlacza, tymczasem wyświetlacz wygląda jak najtańsze chińskie gówno i tak też działa.

Myślisz że wyświetlacz jest badziewie, bo jeszcze po 6 miesiącach ci nie zaczął enkoder od gałki przeskakiwać losowo ;) Potem to dopiero jest jazda ! Ogólnie to jest "ajfon kuchenny" - jak nowe i błyszczące, to na prezentacji wygląda ładnie, ale