Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tl:dr: żałujemy zakupu thermomixa, sprzęt niewarty jest swojej ceny, a ci wszyscy thermomiksiarze to zwykła sekta jak to bywa w #mlm

Różowy od dawna suszył mi głowę o thermomixa. Koleżanki z pracy jej zachwalały ten sprzęt, mówiły o oszczędności czasu itd. Dziewczyna to kupiła, ja też byłem pozytywnie nastawiony, bo na gotowanie schodzi jej dużo czasu. Umie dobrze gotować, ale nie jest to jej pasja, dlatego każda oszczędność czasu byłaby spoko.

Po 6 miesiącach użytkowania tego ustrojstwa mam następujące przemyślenia:
Minusy:
1) Oszczędność czasu jest niewielka, bo i tak zwykle musimy przygotować jedzenie zanim je użyjemy w thermomixie. Np. w przypadku warzyw należy je obrać, a thermomix je tylko posieka. To nie jest tak że wrzucimy wszystkie składniki, a następnie oglądamy TV przez 20min i dopiero potem wracamy po gotowy obiad.
2) Sprzęt jest #!$%@? jakości. Za 5500zł oczekuję dobrego wyświetlacza, tymczasem wyświetlacz wygląda jak najtańsze chińskie gówno i tak też działa.
3) Jedzenie wcale nie jest takie pyszne. Najbardziej mnie śmieszy jak ludzie zachwalają pizzę xD Thermomix NIE UMIE dobrze wyrobić ciasta. Pizza jest zwyczajnie niejadalna. Gdy dziewczyna zrobiła mi pizzę to pomyślałem, że coś spieprzyła, bo to nie może być takie złe, w końcu wszyscy znajomi zachwalają.
Potem byliśmy na imprezie u znajomych i też podali pizzkę z tego samego przepisu i smakowała dokładnie tak samo. Wszyscy zachwalali, a ja chyba bym wolał pizzę Giuseppe #!$%@?ć xD
4) Ad3. Nie pytaj thermomiksiarza jak mu się sprawuje sprzęt. Wszyscy będą chwalić. To jest #!$%@? sekta xD Przed kupnem thermomixa słyszeliśmy, że znajomi już nawet do restauracji nie wychodzą, bo z thermomixa wszystko smakuje lepiej. Reality? Wydaje mi się, że nawet taka łajza jak ja smaczniej gotuje. A moja dziewczyna to już w ogóle o niebo lepiej.
5) Przez to, że dziewczyna gotuje dużo lepiej niż thermomix to TM się kurzy. Używamy go 2 lub 3 razy tygodniowo, a tak do dań głównych to max raz w tygodniu. Bo wolimy dobrze zjeść, a TM jest #!$%@? jeśli chodzi o dania główne. Zróbcie sobie kotlety własnoręcznie, a następnie w Thermomixie. Poczujecie różnicę.
6) Thermomix to MLM. Sam się zachwyciłem prezentacją. Przyszła kobieta, włożyła jakieś warzywka, mięso do Thermomixa i za chwilkę mieliśmy obiad. Tylko wtedy nie ogarnąłem, że przecież mięso i warzywa były wcześniej przygotowane, obrane itd.
7) Oszustwem jest, że thermomix zastąpi wam wszelkiego rodzaju gadżety do kuchni. Na prezentacji słyszałem, że ludzie wyrzucają blendery, maszynki do mięsa itd, bo z thermomixem są te gadżety zbędne. Taa xD

Plusy:
1) Jak się samemu wyrobi ciasto to bułki i pieczywo wychodzi ok, ale też nie jest to pieczywo na tym poziomie co w dobrej piekarni. Na niehandlową niedzielę jak znalazł
2) Do niektórych rzeczy thermomix jest świetny. Fajnie wyrabia masło, lody, budyń. Zupy "krem" też.

Czy sprzęt jest wart 5500zł? Wg mnie NIE
A teraz czekam na pożarcie mnie przez thermomixiarzy XD

#thermomix #termomix #gotowanie #gorzkiezale #lidlomix #biedromix #jedzenie #gotujzwykopem

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #611e799cbb9659000a23321d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 161
via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
Mój kuzyn, który wraz ze swoją żoną stołowali się tylko na mieście, odkąd ma thermo to tylko w domu gotuje i tylko w thermo.

@TylkoDlaCiebieMarzenie: Rozumiem, że jedzą tylko zupy, pizzę, chleb i potrawy na parze, tak? Bo przecież nic więcej w tym nie zrobisz.
Twój komentarz to typowe puste hasła naganiaczy na ten sprzęt.
@AnonimoweMirkoWyznania: ja się wcale nie dziwie że termomixiarze to sekta bo to polega dokładnie na tych samych mechanizmach. Najpierw prezentacja, oczarowanie ludzi, manipulacja i nawciskanie kitu, oczarowane ofiary płacą hajs, górę hajsu (większość posiadaczy thermomixa to korposzczurki które musiały wydać na niego całą, miesięczną pensje, i żreć potem gruz żeby sie odkuć), a potem następuje aktywacja mechanizmu wyparcia czyli "hurr, ale gówno, i ja na to dałem 6000zł?! Ja jebix, może
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@? z AMW, jakby taki komentarz miał byc powodem do wstydu xD.
Mam TM5, bo teściowie kupili sobie TM6. Spoko, fajna zabawka. Bułki drożdżowe fajnie wychodzą, szarpane bybku też fajnie. Pitca jest spoko - pewnie sporo zależy od przepisu, ale imo lepsza od tych, które oferują okoliczne pizzerie (GZM, duże miasto). Chleb też nie wychodzi zły. Czy kupiłbym TM? Nie, bez jaj xD. Zresztą, teściowa też ma mieszane odczucia. Jakiegoś
@AnonimoweMirkoWyznania: A ja na początku szydziłem i śmiałem się z różowego ze to bierzemy. Ale po ponad roku gdzie używany jest średnio 2-3 dni tygodniowo doceniam to urządzenie. Zamiast trzeć pyry na placki wrzucam do termisia, nie #!$%@? się z cebula na jajowke tylko termis sieka nie muszę ugniatać ciasta na picke tylko termis w 2 minuty wyrobi, ustawie żeby jaka były półtwarde i są. Jeżeli myślałeś ze on zrobi wszystko,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@panienka_seledynowa: @AnonimoweMirkoWyznania: @wyjechany: @gissigissi: @niochland:

Kupcie sobie za 2x mniejsza cene kenwooda robota kuchennego jakiegoś, sprzet niezniszczalny, silny, ciasto pieknie wyrabia, moja mama dostala na 50 i ja sam jestem zafascynowany jak to pieknie sie myje po uzyciu, super kroi, q ciasto wyrabia fenomenalnie etc, mnostwo przystawek takze jak ktos robi kiełbe to se kupi przystawke do kielby, jak ktos salatki to jest szatkownica etc.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: Mnie w pracy kumpel przekonywał, że Termomix zmienia życie xD Niestety, ale trafił na kogoś, kto lubi gotować i spędzać czas w kuchni :) Jak mu powiedziałem, że wolałbym wydać 5000zł na zajebisty japoński zestaw noży to mnie wyśmiał xD Mimo jego ciężkich prób, nic mnie do tego gówna nie przekonało. Sieka, gotuje, miesza? Wow! Niesamowite urządzenie xD Pokazał mi nawet zdjęcia kilku "gotowych dań"... Ludzie, Wy to jecie??? Takie
A teraz czekam na pożarcie mnie przez thermomixiarzy XD


@AnonimoweMirkoWyznania: w ogole mi sie to nie klei. Ktora masz wersje? Akurat jakosc wykonania jest naprawde pro, mnie najbardziej na minus zaskoczyla glosna praca, ale umowmy sie, to sprzet ze sredniej polki wiec tez nie oczekuj za wiele
@czympyrympym moja szwagierka, która ma oryginalnego termomixa była pod wrażeniem podobieństwa tych dwóch urządzeń. Nie twierdzę, że moje urzadzenie jest takie samo jak TM. Dla mnie jest po prostu wystarczające. Jeśli chodzi o cenę, ten Thermomaster, którego mam ja, na stronie producenta kosztował pierwotnie 1600zl (cena zblizona do lidlomixa), aktualnie jest za 800. Nie wiem, jak to się stało, że Kaufland miał je za 250.