Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tl:dr: żałujemy zakupu thermomixa, sprzęt niewarty jest swojej ceny, a ci wszyscy thermomiksiarze to zwykła sekta jak to bywa w #mlm

Różowy od dawna suszył mi głowę o thermomixa. Koleżanki z pracy jej zachwalały ten sprzęt, mówiły o oszczędności czasu itd. Dziewczyna to kupiła, ja też byłem pozytywnie nastawiony, bo na gotowanie schodzi jej dużo czasu. Umie dobrze gotować, ale nie jest to jej pasja, dlatego każda oszczędność czasu byłaby spoko.

Po 6 miesiącach użytkowania tego ustrojstwa mam następujące przemyślenia:
Minusy:
1) Oszczędność czasu jest niewielka, bo i tak zwykle musimy przygotować jedzenie zanim je użyjemy w thermomixie. Np. w przypadku warzyw należy je obrać, a thermomix je tylko posieka. To nie jest tak że wrzucimy wszystkie składniki, a następnie oglądamy TV przez 20min i dopiero potem wracamy po gotowy obiad.
2) Sprzęt jest #!$%@? jakości. Za 5500zł oczekuję dobrego wyświetlacza, tymczasem wyświetlacz wygląda jak najtańsze chińskie gówno i tak też działa.
3) Jedzenie wcale nie jest takie pyszne. Najbardziej mnie śmieszy jak ludzie zachwalają pizzę xD Thermomix NIE UMIE dobrze wyrobić ciasta. Pizza jest zwyczajnie niejadalna. Gdy dziewczyna zrobiła mi pizzę to pomyślałem, że coś spieprzyła, bo to nie może być takie złe, w końcu wszyscy znajomi zachwalają.
Potem byliśmy na imprezie u znajomych i też podali pizzkę z tego samego przepisu i smakowała dokładnie tak samo. Wszyscy zachwalali, a ja chyba bym wolał pizzę Giuseppe #!$%@?ć xD
4) Ad3. Nie pytaj thermomiksiarza jak mu się sprawuje sprzęt. Wszyscy będą chwalić. To jest #!$%@? sekta xD Przed kupnem thermomixa słyszeliśmy, że znajomi już nawet do restauracji nie wychodzą, bo z thermomixa wszystko smakuje lepiej. Reality? Wydaje mi się, że nawet taka łajza jak ja smaczniej gotuje. A moja dziewczyna to już w ogóle o niebo lepiej.
5) Przez to, że dziewczyna gotuje dużo lepiej niż thermomix to TM się kurzy. Używamy go 2 lub 3 razy tygodniowo, a tak do dań głównych to max raz w tygodniu. Bo wolimy dobrze zjeść, a TM jest #!$%@? jeśli chodzi o dania główne. Zróbcie sobie kotlety własnoręcznie, a następnie w Thermomixie. Poczujecie różnicę.
6) Thermomix to MLM. Sam się zachwyciłem prezentacją. Przyszła kobieta, włożyła jakieś warzywka, mięso do Thermomixa i za chwilkę mieliśmy obiad. Tylko wtedy nie ogarnąłem, że przecież mięso i warzywa były wcześniej przygotowane, obrane itd.
7) Oszustwem jest, że thermomix zastąpi wam wszelkiego rodzaju gadżety do kuchni. Na prezentacji słyszałem, że ludzie wyrzucają blendery, maszynki do mięsa itd, bo z thermomixem są te gadżety zbędne. Taa xD

Plusy:
1) Jak się samemu wyrobi ciasto to bułki i pieczywo wychodzi ok, ale też nie jest to pieczywo na tym poziomie co w dobrej piekarni. Na niehandlową niedzielę jak znalazł
2) Do niektórych rzeczy thermomix jest świetny. Fajnie wyrabia masło, lody, budyń. Zupy "krem" też.

Czy sprzęt jest wart 5500zł? Wg mnie NIE
A teraz czekam na pożarcie mnie przez thermomixiarzy XD

#thermomix #termomix #gotowanie #gorzkiezale #lidlomix #biedromix #jedzenie #gotujzwykopem

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #611e799cbb9659000a23321d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 161
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: U mnie było podobnie - ja tego używam jako blender, właśnie na lody, ubijania itp - po prostu jako kolejny sprzęt kuchenny no i codziennie robię w nim owsiankę, bo się nie przypala. Jedynie co to urządzenie potrafi zrobić od A do Z to zupy, które są na prawdę smaczne - nie wszystkie oczywiście. U mnie jedyne co to inna historia, bo różowy nie umie nic praktycznie gotować, więc dla
  • Odpowiedz
Rozumiem, że jedzą tylko zupy, pizzę, chleb i potrawy na parze, tak? Bo przecież nic więcej w tym nie zrobisz.


@ms93: Co? No przecież zrobisz zupy, sosy, gulasze, potrawki, śniadania, desery, marynaty, nie wiesz o czym piszesz.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: mam thermomix, dostałem na prezent ślubny. Sam bym raczej nie kupił, ale mówienie, że oszczędnośc czasu czy coś jest niewielka to #!$%@?.
Robię na tym masę obiadów, których normalnie by mi się nie chciało robić, typu rzeczy na parze, jakieś dania typowo "jednogarnkowe" z kurczakiem itp.
Jak kogoś stać wydać 5000zł to warto, jak dla kogoś 5000zł to majątek nie do pomyślenia to nie warto. Tyle.
  • Odpowiedz
@WybuchowyCzajnik: O chętnie się dowiem o daniach jednogarnkowych z tego urządzenia, w zamyśle te Dania polegają na dodawaniu składników do siebie w odpowiednim czasie - jak odnajdujesz jakiś plus w tym urządzeniu w tej metodzie gotowania?

rzeczy na parze

Trzypiętrowy parowar z licznikiem czasu ~ 200PLN
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania kupiłem używany TM5 za 2.5k rok temu od znajomego i jak początkowo byłem sceptyczny, tak teraz uważam to za świetny zakup, zwłaszcza przy dziecku.

Jest to idealny sprzęt dla tzw. młodych dorosłych którzy nie mają czasu za bardzo na tradycyjne stanie przy garach. Zarówno ciasta jak i potrawy wychodzą bardzo dobre, zwłaszcza jak wybierze się dobry przepis. Sam byłem nogą w kuchni, obecnie jestem w stanie zrobić sernik, jabłecznik czy pizzę,
  • Odpowiedz
@laik123: dzisiaj na przykład robiłem łososia z ryżem (ja akurat jadłem z kaszą) w sosie koperkowym.
Wlewasz wodę, do koszyczka ryż, na przystawkę do gotowania na parze łosoś. 25 minut się robi, nic nie musisz pilnować, mieszać żeby się nie spaliło itp.
Potem wylewasz wodę, do środka wsadzasz jakieś pierdoły typu obrana cebula, czosnek, trochę masła, podsmaża się, dodajesz śmietankę, świeży koperek, mieszasz, ja jeszcze potem dodatkowo lekko miksuje i masz
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Znajomi sobie kupili Thermomixa, bo nie potrafią gotować, nie mają czasu i średnio lubią. Byliśmy u nich na Sylwestra, kumpela mówi, że zrobi nam drinki z TM.

Pomyślałam, że spoko, bo nie widziałam tego w akcji, a na jakieś pokazy to nie chce mi się ani chodzić ani chaty udostępniać.

Jakie to jest mega głośne! Tzn. Mieliło lód w trakcie, więc wiadomo, że będzie głośniej, ale no nie dało się
  • Odpowiedz
@WybuchowyCzajnik: Kurczę no właśnie nie mogę się z Tobą zgodzić bo zrobienie tego sosu to jest kwestia zagotowania i zblendowania (blender ~60PLN) a ryba zrobiona na parze w tym parowarze za 200. Ten thermomix to taki gadżet dla ludzi co maja podejście do gotowania typu „nie umie, nie wiem, ale jest przepis co kiedy wrzucić i jak do jednego naczynia” i ja tego nie neguje ale jak naprawdę to kosztuje 5k
  • Odpowiedz
@laik123: już tłumaczyłem, ty ciągle patrzysz z perspektywy tego, że można to zrobić taniej. Jasne, można, ale jeśli dla kogoś koszt tego urządzenia to nie jest problem to nie widzę minusów. Argumentem, że coś można zrobić taniej mozna wszystko zanegować, po co zmywarka jak płyn i gąbka kosztuje parę złotych, po co samochód za 50k jak za 5k też jeździ.
I nie wiem kto i czym się tutaj chwali, ot zwykły
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja mam największa bekę z tych ludzi co mówią, że z thermomixa każda potrawa wychodzi NAJLEPSZA NA ŚWIECIE.
Pizza? Najlepsza z theromixa
MAKARON? Również
Gowno?Oczywiście!
A jak zadasz pytanie czemu w restauracjach nie ma thermomixow zamiast kucharzy to dalej brna w to gowno kłamiąc że teraz nawet w knajpach używają XD
Thermomixiarze jak ja ich nienawidzę
  • Odpowiedz
Mam robot tefala za tysiaka który przy pół kilo cista na picełkę klęka po dwóch latach a takie gowno jak termomix ma mi je lepiej wyrobić?
  • Odpowiedz
  • 0
: thermomixiarze brzmia w twoim wpisie jak sekciarze xD. Do wyrobienia ciasta wystarczy najtanszy automatyczny wypiekacz do chleba.

@RobBobb chyba robię coś zle, bo żeby zrobić chleb odmierzam składniki i przygotowuje foremkę 5min, mieszam wszystkie składniki w 3min, 5min zmywania garow i elo xd zaoszczedzilbym tylko czas na mieszaniu, bo przygotować i tak bym musiał przygotować, a chleb i tak smakuje rewelacyjnie
  • Odpowiedz